Elbistan'da 75 kişilik işe 943 aday başvurdu

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından düzenlenen Toplum Yararına Projesi (TYP) kapsamında Elbistan Belediyesi ve Elbistan Devlet Hastanesi bünyesinde 6 ay süreyle çalıştırılacak 75 kişi, başvuru yapan 943 aday arasından kurayla belirlendi.

   Elbistan'da 75 kişilik işe 943 aday başvurdu

İŞKUR tarafından uygulamaya konulan TYP çerçevesinde,Elbistan Belediyesi’nde 60 ve Elbistan Devlet Hastanesi bünyesinde de 15 olmaküzere görevlendirilecek 75 kişinin belirlenmesi için noter huzurunda ayrı ayrıkura çekildi.

  İlk kura çekimi,Elbistan Belediyesi’nde çalışacak işçiler için yapıldı. Belediye düğünsalonundaki noter huzurunda yapılan kura çekimine, İŞKUR Elbistan Merkez MüdürüHüseyin Açar ile başvuru yapan 724 adayın büyük bölümü katıldı. Adaylarınsalonu doldurduğu kura çekimi, saat 10.00’da başladı. Noter huzurunda yapılankura çekiminde alınacak personellerin isimleri belirlendi ve kayıt altınaalındı.

  Elbistan DevletHastanesi’nde görev yapacak 15 kişiyi belirleyecek kura ise öğleden sonrakurumun toplantı salonunda çekildi. Elbistan Devlet Hastanesi’ndeki 6 aylık işiçin başvuranların sayısı ise 219 kişi oldu.

  İŞKUR ElbistanHizmet Merkezi Müdürü Hüseyin Açar, kurada ismi çıkanların ücret vesigortalarının 6 ay boyunca İŞKUR tarafından karşılanacağını söyledi.

  Açar, belirlenenkişilerin 2 Ocak 2019’da işbaşı yapacağını ve 30 Haziran 2019’a kadar iş sahibiolacağını belirtti.

  Açar, son olarakönümüzdeki hafta içerisinde de Toplum Yararına Projesi (TYP) kapsamındaKahramanmaraş geneli için 1000 kişilik alım daha yapılacağının müjdesini verdi.

  İsmi kurada çıkanlarise büyük sevinç yaşarken kurada ismi okunmayanlar da diğer alımları takipedeceklerini söylediler.

  

                                         

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2018, 14:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15