Elbistan'da 'Poşet-Board Şenliği'

Arazi araçları ile çıktıkları karla kaplı Gerdek Yaylası’nda poşetler ve tahta kızaklarla kayan gençler, gönüllerince zaman geçirdi.

Elbistan'da 'Poşet-Board Şenliği'

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde Gençlik Merkezi tarafındandüzenlenen "Poşet-Board Şenliği" renkli görüntülere sahne oldu. Araziaraçları ile çıktıkları karla kaplı Gerdek Yaylası’nda poşetler ve tahtakızaklarla kayan gençler, gönüllerince zaman geçirdi.

  Elbistan veçevresini etkisi altına alan yoğun kar yağışı, Gençlik Merkezi tarafındansürdürülen ‘Sosyal Uyum ve Gençlik Katılım’ projesi sayesinde gençlerin enbüyük eğlencesi oldu. Elbistan Gençlik Merkezi’ne üye 50 genç, kayak merkezinegitme imkanları olmasa da Gerdek Yaylası’nı kayak pistine çevirdi."Poşet-Board Şenliği"nin düzenleneceği Gerdek Yaylası’na ulaşmakisteyen gençler, Elbistan Alternatif Doğa Sporları ve Offroad Kulübü’nün(ELOFF) 4x4 araçları ile sabah saatlerinde hareket etti. Yaklaşık bin 500 metrerakımdaki yaylada, şenlik için arazi araçları ile pist açıldı. Pistinaçılmasını sabırsızlıkla bekleyen gençler, yanlarında getirdikleri tahta kızak,plastik leğen ve poşetlerle pistten kaymanın tadını çıkardı. Gençlerin birçoğutahta kızaklar üzerinde durmakta zorlanırken, poşetle kayan gençler pistinsonuna kadar gitmeyi başardı. Elbistan Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Yılmaz,ELOFF Başkanı Galip Şahin ve üyeleri de gençlerle birlikte kayarak sevinçlerineortak oldu.

  Elbistan GençlikMerkezi Müdürü Ahmet Yılmaz, okulların da tatil olmasıyla birlikte gönüllügençlerle farklı bir gün geçirmeyi amaçladıklarını söyledi. Yılmaz,“'Poşet-Board Şenliği'ne 50 gönüllü genç ile gençlik liderlerimiz katıldı. Butür şenlikler başta Karadeniz olmak üzere ülkemizin birçok bölgesindeyapılıyor. Biz de ilçemizde bir ilke imza atarak böyle bir program düzenledik.Gençlerimiz, çok güzel zaman geçirdiler. Gençlerimizin karla kaplı bu yaylayaulaşmasında araçları ile bizlere destek veren ELOFF üyelerine teşekkürediyoruz. Bizleri kırmayarak gençlerimizin sevincine ortak oldular. Kayakpistinin açılması için araçları ile büyük uğraş verdiler. İnşallah bundansonraki günlerde de bu tür etkinliklerimiz devam edecek. Gençlerimizi, kötüalışkanlıklardan, okul stresinden uzak tutacak ve onlara gençliklerini hatırlatacakprojelere önem vermeye çalışıyoruz. 'Poşet-Board Şenliği'ne katılangençlerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

  Güneşli havaeşliğinde yaklaşık 3 saat boyunca eğlenceli anlar yaşayan gençler,"Poşet-Board Şenliği"ni, kar üstünde sucuk-ekmek yiyerek tamamladı. 

                                         

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2019, 14:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15