ELBİSTAN EVİNDE YOK! (0-1)

Bölgesel Amatör ligdeki Temsilcimiz Elbistanspor 2.gruptaki 10.hafta müsabakasında Kilis Belediyespor'a 1-0 mağlup oldu.

ELBİSTAN EVİNDE YOK! (0-1)

Kahramanmaraş’ı BAL’da temsil eden ekiplerimizdenElbistanspor ekibi kendi saha ve seyircisi önündeki 10’uncu hafta maçında KilsiBelediyespor’u konuk etti. Taraftarı karşısında istekli bir oyun sergileyenElbistanspor ekibi oyunda çok pozisyon yapmasına rağmen rakibin ise etkiliataklarına dur diyemedi. İlk yarısı 0-0 biten mücadelenin hemen başında konukekip golü buldu. 56. Dakikada kornerden içeri gönderilen topu Ali filelerlebuluşturdu. Dk 86 Elbistanspor da cuma Donar kırmızı kart görerek takımını 10kişi bıraktı. Müsabakada 90 dakika tamamlanırken 9 dakika ilave edildi. 9’uncudakikada da gol sesi çıkmayınca maç konuk ekibin kayıt ettiği gol ile 0-1 sonaerdi.

TAFATARDAN GÖRSELŞOW

2 yıl aradan sonra tekrar BAL tadında yer alanElbistanspor ekibinin mücadelesinin başlama vuruşu ile birlikte tribünlerdegörsel şölen kattan taraf oldular. Mücadelenin başından sonuna kadar taraftartakımlarını desteklerken rakibin golüne dahi haydi Elbistan Haydi ElbistanHaydi gibi tezahüratlarla takımlarına moral verdiler. Es-es gol gol gol gibiseslerle takımlarından gol bekleyişinde bulundular ve 90 dakika boyunca hiçsusmadılar.

İLK YARIDA GOLSESİ ÇIKMADI

Taraftarın ateşlediği ve oyunda istekli bir oyunsergileyen Elbistanspor mücadeleye hızlı başlayan taraf oldu. GalibiyetParolası ile sahaya çıkan Elbistanspor ekibi baskılı bir oyun sergilerken Kilisekibi ise baskıya karşı defansı güçlendirdi. Kilis ekibi rakibinin baskısınadur demek adına uzun toplarla rakip alana gitmeye çalıştı. ilk yarıda her ikitakımda gol pozisyonlarında kısırlık yaşarken 2 takımda gerçekleştirdiğipozisyonları hoyratça harcadılar ve ilk yarıda gol sesi çıkmadı.

GOL İKİNCİ YARIDAGELDİ

Her iki takımında daha kontrollü başladığı müsabakadaElbistanspor ve Kilis ekibi gol yollarında etkili olmaya çalıştılar. 2. yarıdaElbistan ekibinin atağını kesen Kilis Belediyespor 53. dakikada orta sahadasakatlık yaşarken Oyun yaklaşık 10 dakika durakladı. Sahaya Ambulansın gelmesive oyunda parmağı kırılan sporcunun tedavisi ardından serbest vuruş kazananKilis ekibi kazanılan serbest vuruş sonucunda ceza alanına aktarılan topuuzaklaştırmaya çalışan Elbistan defansı topu uzaklaştırdığı bu dakikada topukornere çeldi. Korner atışı sonucunda ise Ali topu filelere göndererek KilisBelediyespor’u 0-1 öne geçirdi.   

ELBİSTAN 10 KİŞİİLE KALDI

Baskılı oyuna karşı rakibinin direncini kırmaya çalışanElbistanspor 53. dakikada yediği golle birlikte oyundaki sitresli oyununuyükseltti. ilk yarıda sarıkartların çıktığı mücadelenin 2. yarısında kırmızıkarta dönüştü. İlk yarıda rakibine yaptığı Pozisyon gereği Cuma Donar sarıkartla oyununda devam ederken 2. yarıda orta alanda rakibine yaptığı faulsonucunda sarı kartını kızartarak kırmızıya çevirdi. Görülen kart sonucundaKahramanmaraş temsilcisi Elbistanspor sahada 10 kişi mücadelesini devamettirdi.

9 DAKİKA MAÇUZATILDI

Şanlıurfa bölgesinden Ramazan Yakıci'nin orta hakemolarak görev yaptığı Şanlıurfa bölgesinden Abduldakir Yılmazoğlu ile ŞükrüÇavcı’nın yardımcı hakem olarak görev yaptığı maçta normal süre tamamlanırkenmaça oynanılmayan süre 9 dakika orta hakem tarafından uzatıldı. 53. dakikadayediği golle birlikte oyundaki sitresli oyununu yükselttiği maçta 9 dakikalıkuzatma dakikalarında gol sesi çıkmayınca maç 0-1 sona erdi. Elbistanspor2.grupta 17 puanda kalırken, Kilis Belediyespor ise puanı 10 yaptı. (HABER VE FOTOĞRAFLAR: İLKER YİYEN)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2018, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner35

banner15

banner41

Kahramanmaraş eczane