ELBİSTAN İÇİN SUÇ DUYURUSU

MHP MYK Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, Elbistan sakinleri için suç duyurusunda bulundu. Aycan “Halkın sağlığını tehlikeye atanlardan şikayetçiyim.”

ELBİSTAN İÇİN SUÇ DUYURUSU

Türkiye Büyük Millet Meclisinde Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşlerKomisyonu Katip Üyesi olan Aycan, halk sağlığı ve çevre sorunları ile ilgilihassasiyetini bir daha gösterdi.

Elbistan Belediye Başkanlığı Meclisi’nin 8 Kasım 2018 tarihli Çevre SağlıkKomisyon Raporu’nu delil olarak Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunanAycan, Elbistan halkının sağlığını tehlikeye atanlardan şikayetçi oldu.

Konu ile ilgili açıklama yapan Aycan “Elbistan Çevre Sağlık komisyonraporunda, Elbistan merkez Hoca Ahmet Yesevi Caddesi ile Kerkük Caddesi’ninbirleştiği kısmın doğu tarafında kanalizasyon hattından Ceyhan Nehri’neatıkların deşarj edilmeye devam ettiği belirtilmektedir.Bu durum, su ve toprakkirliliğine neden olan, dolayısıyla insan sağlığını tehdit eden bir durumdur.Bu duruma sebep olanlar ve ihmali olanlardan Elbistan halkı adınaşikayetçiyim.” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2018, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner15