'En büyük insani yardım Türkiye'de'

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Uluslararası İnsani Dayanışma Günü vesilesiyle, Dünya’nın farklı yerlerinde faaliyet yürüten yardımlaşma düşüncesini yaymaya çalışan kurum, kuruluş ve yardım görevlilerine teşekkürlerini ileterek,bir mesaj yayımladı.

'En büyük insani yardım Türkiye'de'

Başkan Mahçiçek, yardımlaşma ve dayanışmanın insani birgörev olduğunun idrak edilmesini temenni ederek, ne derece önem arz ettiğinişöyle aktardı:  “Uluslararası İnsaniDayanışma Gününde, dünya çapında kalkınma ve refahın sağlanması için gönülbirliği ve dayanışmaya büyük önem vermeliyiz.Kur’an-ı Kerim, İslam ve vahdetvesilesi olan her şeyin şemsiyesi altında kalalım ve kuranı kerimin emirleri veResul-ü Ekrem’in siyerinden ayrılmayalım ve Dünyada barış, kalkınma ve insanikerametin hayata geçmesi için tüm gücümüzle çalışalım. Bu konuda Türkiyeelinden geleni yapmaktadır ve insani yardım yapan en büyük ülke olmuştur. SayınCumhurbaşkanımızın, küresel yardımlaşma konusunda yaptığı çalışmalar tümdünyaya örnek olacak niteliktedir. Bu konuda devletimiz tüm gayretiyleçalışmalarını sürdürmekte, dayanışmanın en güzel örneğini sergilemektedir.Paylaşmanınbereketine inanan, komşusu açken tok yatmayı zül sayan bir medeniyetin müntesipleriolarak, dil, din ve bölge ayrımı yapmadan kalkınma odaklı insani yardımfaaliyetlerimizi sürdürmekte kararlıyız.

KARARLILIK İLE BAŞARI

Dünya barışına katkı sunan tüm kurum ve kuruluşlara çağrıyapmalıyız; barışçıl söylem ve eylemlerimize istikrarlı bir şekilde hızvermeliyiz. Şu an gündemde olan Kudüs meselesi yardımlaşmanın ve dayanışmanıngösterileceği son örneklerdendir. Tüm insanlığın, Müslümanların Kudüs’e olanbağlılığının ve inancının daim olmasını diliyorum. Dünyanın neresinde olursaolsun her ferde, insan haysiyetine yaraşır şekilde, huzur ve ümitleyaşayabileceği bir gelecek sağlamaya matuf bu çabaların ancak küresel dayanışmave kararlılık ile başarıya ulaşabileceğine inanıyorum” açıklamalarında bulundu.


Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2017, 09:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15