Erbakan Yeniden Refah Partisi'nin kurulduğunu açıkladı

Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan, Yeniden Refah Partisi'ni bugün resmen kurduklarını açıkladı.

Erbakan Yeniden Refah Partisi'nin kurulduğunu açıkladı

Saadet Partisi'nden ayrılan ve uzun süredir yeni partikurmak için çalışma yürüten Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan, HacıBayram Veli Camii'nde kılınan cuma namazının ardından Yeniden Refah Partisi'ninkurulduğunu açıkladı. Cuma namazı sonrası parti mensuplarına seslenen Erbakan,“Artık vakit tamam demek, vakti geldi demek için toplandık ve sizlere yıllardırözlemle, heyecanla beklenen Yeniden Refah Partisi'ni bugün resmen kurduğumuzunmüjdesini veriyorum. Vatanımıza, milletimize ve bütün insanlığa hayırlı olsun.Yeniden Refah Partisi olarak bizler kavga etmek, çatışmak, cezalandırmak, yıkmakiçin gelmiyoruz. Bizler bugüne kadar yapılan bütün hayırlı hizmetlere teşekküretmek, bu hayırlı hizmetleri yapanları tebrik etmek için geliyoruz, yapılanhizmetleri görmek ve takdir etmek için geliyoruz. Bununla birlikte eksikleritamamlamak, eksik yapılanları nihayete erdirmek için, yanlışları da doğrusunuortaya koyarak düzeltmek için geliyoruz” ifadelerini kullandı.

Eksikleri tamamlayacaklarını, yanlışları da davalarına,istikametlerine uygun doğrularla düzelteceklerini söyleyen Erbakan, “Bugünmilletimiz, İslam alemi ve ülkemiz için tarihi bir adım atıyoruz. Bu attığımızadımın ülkemiz tarihinde, milli görüş tarihinde ve hatta İslam tarihinde birdönüm noktası olarak tarihe kayıt olarak düşüleceğinden bir şüphemiz yoktur.Sultan Abdülhamid Han'ın çok kıymetli torunu, şehzademiz Abdülhamid KayıhanOsmanoğlu, bu ikinci 40 yıl yolculuğuna bizimle beraber çıkıyor, omuz omuzaçıkıyoruz” açıklamasını yaptı.

Erbakan, cuma namazı çıkışında Hacı Bayram-ı VeliHazretleri'nin kabrinin başına gelerek dua etti. Ardından Erbakan, açıklamanınyapılacağı alana geldi. Erbakan'ın alana gelmesiyle ufak çaplı arbede yaşandı.Erbakan'ın konuşması sırasında partililer “Mücahit Erbakan” sloganlarıattı.  İHA

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2018, 13:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner15