Erdoğan: 'türkiye bu zihniyeti ezip yok etmelidir'

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti grup toplantısında konuşuyor.İşte Erdoğan’ın konuşmasındam kesitler:

Erdoğan: 'türkiye bu zihniyeti ezip yok etmelidir'

Mahalli seçimlerle ilgili hazırlıklarımızı hızlı birşekilde sürdürüyoruz. Bu hafta sonu Samsun ve Ordu önümüzdeki hafta sonu daErzurum, Gaziantep, Antalya adaylarımızın tanıtım törenlerine bizzat katılımgöstereceğim.

Büyükşehir il adaylarımızdan açıklamadığımız 6 ilkalmıştı bunlardan 4’ünde Cumhur ittifakı kapsamında MHP’nin adayınıdestekleyeceğiz. Geriye kalan iki ilden Aydın adayımızı Mustafa Savaş olarakilan ettik Muğla il adayımızı da önümüzdeki Pazar günü açıklayacağız.

31 Ocak’ta manifesto tanıtımı yapacağız. Adayımızınaçıklandığı anda tüm arkadaşlarımızın teşkilatımızın etrafından kilitlenmesiniistiyorum. Kendisi veya istediği birisi aday olmadı diye partisine tavır alanbirisi hiçbir zaman AK Partili olmamış olamamış demektir.

“BİZ LAYIK OLANI KENARA KOYMADIK VE KOYMAYIZ DA”

Hizmet yarışında bayrağın kime ne zaman tevdiedileceği nasip işidir. Biz layık olanı kenara koymadık ve koymayız da…

Her seçim döneminde olduğu gibi ülkemizde gerçektençok garip ve hazin birliktelikler ortaya çıkmaya başladı. CHP baktı FETÖ’cülertek başına yetmiyor şimdi de PKK’lılarla yan yana gelmeye başladı. CHP asıl yanınaalması gereken kesimden yani milletin kendisinden ısrarla uzak duruyor.

“MİLLETSİZ SİYASET BUNLARIN KOLAYINA GELİYOR”

Milletsiz siyaset bunların kolayına geliyor. Tekdertleri Meclis’teki sandalyelerini ideolojik oylarla kazandıkları belediyelerikorumak.

Biz cumhur ittifakını 15 Temmuz’da önce milletingönlünde kurduk.

Demokrasi içinde iktidara gelmeyi akıllarına bilegetirmiyorlar. Milletin önüne koydukları hiçbir projeleri vaatleri yok.Umutlarını Sadece şahsımın ve AK Parti’nin herhangi bir şekilde ayağınıntökezlemesine bağlamışlar.

Sıkıntılar elbette var ama aksaklıkların hiç birisiTürkiye’yi hedeflerinden uzaklaştıracak hususlar değildir.

"TÜRKİYE BU ZİHNİYETİ EZİP YOK ETMELİDİR"

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçilmesi Türkiyeiçin tarihi bir fırsat oldu. İnşallah el ele vererek Türkiye’yi hedeflerineulaştıracağız.

Gazi Mustafa Kemal’in bin bir zahmetle kurmayaçalıştığı savunma sanayimizi tek parti zihniyetinin nasıl baltaladığınıanlatmayalım mı?

Kendi savaş uçaklarımızı üretmek için hareketegeçenlerin önünün bedava uçak bahanesiyle nasıl kesildiğini söylemeyelim mi?

Türkiye bu zihniyetin tek bir zerresi kalmayana kadarezip yok etmelidir.

Kılıçdaroğlu ve avenesinin referansı işte bu tek partidöneminin zihniyetidir. Biz Türkiye’yi bunlara rağmen büyüttük. Onlarınyalanları iftiraları varsa bizim de icraatlarımız projelerimiz ve hepsindenönemlisi Allah’ımız var, milletimize olan güvenimiz var.

Yerel seçimler bizim için soluk yenileme vesilesidir.

Suriye meselesinde son dönemlerde önemli kazanımlarelde ediyoruz.

Buradan tüm dünyaya sesleniyorum ülkemize gelen tüm bumülteciler içerisinde biz Keldanileri, Ezidileri, Kürtleri, Arapları ülkemizdemisafir ettik. 500 bine yakın mülteciyi biz ülkemizde misafir ettik. Kobani’den300 bine yakın Kürt kardeşimizi biz ülkemizde misafir ettik ve ediyoruz. Bizteröristlere kapımızı kapattık onları bu ülkede asla barındırmayacağız. Bunuherkesin bilmesi lazım. PKK- YPG/PYD, DEAŞ bunlar asla bizim yanımızasokulamazlar. Ülkemizde nasıl bunları açtıkları çukurlara gömdüysek sınırımızındışında da açtıkları çukurlara gömeriz. İdlib’i huzur ve güven beldesi halinegetireceğiz.

Barış lafla olmaz icraatla olur. Şimdi sırada Münbiçve Fırat’ın doğusu ile daha derindeki DEAŞ artıkları var.

ABD BAŞKANI TRUMP İLE GÖRÜŞME

ABD ile Suriye konusunda farklı yaklaşımlara sahipolduk. Geçtiğimiz ay harekat için tam hazırlıklarımızı tamamlamışken SayınTrump ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdik.

Başkan ABD askerlerini çekeceğini söyledi. Askeriharekatlarımızı beklemeye aldık. Asıl muhatabımız Trump olduğu için çatlaksesleri dikkate almadık.

Dün Sayın Trump'ın kişisel sosyal medya hesabındayaptığı paylaşımlar beni ve arkadaşlarımız üzdü: Hemen harekete geçip bumeseleleri telefonda görüştük. gayet müspet bir görüşme oldu.

Trump çekilme kararını bir kez daha teyit etti. Bizimtarafımızdan oluşturulacak güvenli bölge kendisi tarafından da ifade edildi.

Bu terör örgütlerinin yaptıklarından haberi yoktu kiverdiğimiz bilgilerden memnun oldu. Türkiye üzerine düşeni yapmaya devamedecektir. Yeter ki hassasiyetlerimize riayet edildin. Türkiye Cumhuriyeti buülkede yaşayan herkesin devletidir. Biz asla ayrımcılıklara müsaade etmediketmeyiz.

Sayın Trump ile yaptığımız görüşmede tarihi önemesahip bir anlayış birliğine vardığımıza inanıyorum.

Türkiye, sınırları içindeki tüm vatandaşlarınınsınırları dışındaki tüm kardeşlerinin hamisi değil bizatihi kendi ülkesidirkendi vatanıdır.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 13:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15