EŞİT EĞİTİM İLKESİ GÖKSUN'DA MEYVELERİNİ VERECEK

Göksun Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından üniversite sınavına hazırlanan gençlere yönelik açılan hazırlık kurslarına öğrencilerin yoğun ilgisi devam ediyor. Üç şube ve 92 öğrenciden oluşan kursta, sınıflarının doluluk oranları gözden kaçmadı.

EŞİT EĞİTİM İLKESİ GÖKSUN'DA MEYVELERİNİ VERECEK

Lise ve dengi okullardan mezunolan öğrencilerin katıldığı kursta, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü öğretmenlerininözverili, disiplinli ve titiz çalışmaları sonucu, üniversiteye hazırlanangençlerin hayallerinin kapılarını aralamaya çalıştıkları ve aynı şekildeazmederek geleceklerini yönlendirme çabaları görülmüştür.

Düzenlenen kursa Göksun Halk Eğitimi Merkezi Müdürü BilalAkoğlu sürpriz denetim ziyaretinde bulundu. Ziyarette öğretmenler veöğrencilerle yakından ilgilenerek, kursların sağlıklı bir şekilde ilerlemesiiçin istek ve taleplerini dinledi. Gerçekleştirilen sohbette üniversitehazırlık kurslarının çok başarılı ve verimli geçtiğini, öğretmenlerin kendileriiçin çok büyük şans olduklarını, güncel materyaller kullanıldığını ve düzenliyapılan deneme sınavları sonucu kendilerini ölçen öğrenciler, hayallerine hergeçen gün bir adım daha yaklaştıklarını bildirerek, memnuniyetlerini dilegetirdiler.

Ziyarette açıklamalarda bulunan Müdür Akoğlu öğrencileri,ilçenin ve ülkemizin teminatı olarak gördüklerini ve gençlerin geleceği içinher zaman daha fazla çalışma gayreti içerisinde olduklarını belirterek şuifadelere yer verdi.

“İl ve bölge bazında büyük başarılara imza atacağız.”

“Üniversite sınavına girecek öğrencilerimizin dershaneihtiyacını karşılamak amacıyla açtığımız kursumuz üç şube 92 öğrencidenoluşmaktadır. Ve bugün gerçekleştirdiğimiz sürpriz denetim ziyaretimizde gördükki; sınıflarımız dolu, öğrencilerimiz istekli ve öğretmenlerimizin özverileribaşarıyı kaçınılmaz hale getireceğini düşünüyorum. Kursumuzun bitiminde beninanıyorum ki; il ve bölge bazında büyük başarılara imza atacağız. Bizlerhalkın eğitiminden sorumlu kamu kurumu olarak sorumluluğumuzu biliyor veilçemizde üniversite sınavına hazırlanan gençlerimizin elinden tutarakhayallerine yaklaştıran bir misyonu üstlendiğimiz gibi; hizmete sunduğumuz diğerkurslarımızı da mesai saati gözetmeksizin denetleyerek Hayat Boyu Öğrenmevizyonumuz olan her zaman ve her yerde mutlu bireyler yetiştirmek içinçalışıyoruz. Sizlerde biliyorsunuz ki, öncesinde parası olan dershaneyegiderken parası olmayan dershanelere gidemiyordu. Ama artık bu ayrımın ortadankalktığını ve herkese eşit bir eğitim hakkının devletimiz eliyle verildiğiniyaşayarak görüyoruz.” dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2018, 12:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner35

banner15

banner41

Kahramanmaraş eczane