ESKİ HALİNE GETİRİLİYOR!

Karayolları tarafından 2017 Aralık ayında yapımına başlanılan ve bir türlü bitmek bilmeyen hal kavşağı yarım kaldı. Ödenek yokluğu nedeni ile işlemler devam etmezken, kavşak eski haline getiriliyor.

ESKİ HALİNE GETİRİLİYOR!

2017’nin aralık ayında başlanan Orta hal kavşağı bir türlübitmek bilmedi. Kahramanmaraş güney çevre yolu üzerine düşünülen ve kısa süredebitmesi kararlaştırılan 3 kavşaktan biri olan orta hal kavşağının ödenekyokluğu nedeni ile yarım kaldığı, mevsim geçişleri de hesaplanınca kavşağın eskihaline getirileceği öğrenilmişti. Kahramanmaraş'ta Bugün Gazetesinin dahaöncede sık sık gündeme getirdiği Hal Kavşağında yolun eski haline getirilmesiiçin çalışmaların bir kısmı yapıldı.

10 AYDIR İNŞAATAŞAMASINDA

Kahramanmaraş’ın Güney çevre yolunun transit geçişininsağlanması için 2017 yılında Mado, Sanayi, Arsan ve Orta hal kavşakları ihaleyeçıktı. İhaleyi alan firmaya yer teslimi yapıldı. Anıt kavşağından sonra uzuntrafik kuyruklarını ortadan kaldırmak için ilk önce Orta hal kavşağındanbaşlayan yüklenici firma, birkaç ay çalıştıktan sonra işleri durdurdu.

GEÇTİĞİMİZ AYDUYURDUK!

Her hafta onlarca trafik kazasının yaşandığı ve geçişlerinçok uzun sürdüğü orta hal kavşağı sürücülerin de kâbusu haline geldi. Yaklaşık10 aydır inşaat aşamasında devam eden kavşakta bir ara çalışmalar olmuş,sonradan ise çalışmalar durarak firma iş makinelerini çekmişti. Üniversitekavşağı gibi ihale mahkemeye mi gitti? diye düşünülürken işin aslı BugünGazetesinin araştırmasıyla geçtiğimiz ay ortaya çıkmıştı. Ekibimiz kavşağıneski haline getirileceğini geçtiğimiz ay yaptığı haber ile duyurmuştu. Orta halkavşağının eski haline getirilmesi için çalışmalar devam ediyor.

ÖDENEK YOK!

Sürücülerin de yapılmamasına tepki gösterdiği Karayollarınaait köprülü kavşağın mahkeme veya yüklenici firmadan değil ödenek yokluğundankaynaklandığı öne sürüldü. ABD’nin Türkiye üzerindeki dolar manipülasyonusonucu bazı kalemlerde ödenekler dururken firmanın Karayollarından ödenekalamadığı gerekçesiyle işleri durdurduğu öğrenildi.

Arsan, Küçük Sanayi Sitesi ve Havaalanı kavşağını da aynıfirma alırken, ödenek yokluğu nedeniyle kavşaklara kazma vurulmaması dikkatçekti. Ödenek bu ay içerisinde çözülmesi için uğraş verildiği, ödenek sorunununçözülse bile mevsim itibariyle çalışmaların yine yarım kalacağı ve kavşağınKarayolları ekipleri tarafından eski haline getirileceği, ödeneklerinaçılmasıyla işlerin de devam edeceği öğrenilmişti.

Şu anda refüj düzenlemelerinin yapıldığı Orta halkavşağında, bir kısım eski haline getirilirken geri kalan kısmın ise eskihaline getirilmesi bekleniyor.

HABER-FOTO: ÖMERFARUK SALMAN

 

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2018, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner19

banner34

banner37