EXPO 2023 MUHTARLARA TANITILDI

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Kahramanmaraş’a çağ atlatacak ve şehri tüm dünyaya tanıtacak 23 Nisan-31 Ekim 2023 tarihlerinde "doğa dostu şehir ve duyarlılık" ana temasıyla düzenlenecek EXPO 2023 Kahramanmaraş’ın tanıtımını yapmaya devam ediyor. Onikişubat Bisiklet ve Yürüyüş Yolu’nda kahvaltı programında bu ses getiren projeyi muhtarlara anlattı.

EXPO 2023 MUHTARLARA TANITILDI

Ülke ve dünya genelinde büyük ses getiren projeninbasın toplantısına Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve AK Parti GenelBaşkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın katılımıyla gerçekleşmiş ve yoğun bir ilgigörmüştü. İl genelinde de tanıtımlarına hızla devam eden Onikişubat BelediyeBaşkanı Hanefi Mahçiçek, AK Parti Kahramanmaraş İl Teşkilatı, Kadın ve GençlikKolları ile Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde bir araya gelerek EXPO 2023’üntanıtımını gerçekleştirmesinin ardından bu sabah da Onikişubat ilçesimuhtarlarıyla kahvaltı programında bir araya geldi.


“2MİLYON ZİYARETÇİ BEKLENİYOR”

Onikişubat Bisiklet ve Yürüyüş Yolu’nda düzenlenenprogramda Kahramanmaraş’ın geldiği konumu değerlendiren Başkan Mahçiçek,kahvaltı sonrası yaptığı konuşmada muhtarlara “mesai arkadaşlarım” ifadesi ileseslenerek, milletin seçtiği insanların birlik olması gerektiğini vurguladı.Konuşmasında EXPO ile ilgili bilgiler aktaran Başkan Mahçiçek, olimpiyatlardansonra evrensel çapta önem arz eden organizasyonlar olduğunu belirterek, AntalyaEXPO’dan sonra Türkiye’de yapılacak en büyük 2. organizasyon olacağını söyledi.EXPO 2023 projesi ile Kahramanmaraş’a en az 2 Milyon ziyaretçi beklediklerinibelirten Başkan Mahçiçek, kentte tanıtım eksikliğinin yaşandığını ve bukapsamda da bugüne kadar yaşanan ve hissedilen bu açığı tamamlayacaklarınısöyledi.”


Bu proje için çok büyük emek verdiklerini anlatanMahçiçek, "doğa dostu şehir ve duyarlılık" ana temasıyla düzenlenecekEXPO 2023 için çok sayıda ülke gezdim. Yaklaşık 2-3 yıldır bu proje için yoğunçabalar sarf ettik. Çok ciddi bir çalışmayla ve 62 ülkenin imzasıyla EXPO’yualmaya hak kazandık” açıklamalarında bulundu.


“EKONOMİYEÖNEMLİ DÜZEYDE KATKI SAĞLAYACAK”

Kahramanmaraş’a en az 50 ülkenin geleceğini belirtenBaşkan Mahçiçek, ekonomiye önemli düzeyde katkı sağlayacaklarını ifade etti.700 ile 1 Milyon Dolar arası katkı sağlanacağını belirterek, EXPO alanının bir yaşamalanı olacağını ve işletme masraflarının da karşılanacağını söyledi. EXPO2023’ün hayat bulacağı Rekreasyon Alan ile ilgili de bilgiler aktaran BaşkanMahçiçek, “Dünyanın tek ikisi bir aradaUğur Böceği ve Kelebek Müzesi, Avrupa’nın en büyük Kristal Lagünü, Kahramanmaraş’ımızınmesleklerini tanıtacağımız ve satışını gerçekleştireceğimiz Arasta KültürMerkezi, toplantı, kongre ve tiyatro salonları gibi etkin kullanılabilecekverimli mekânlar oluşturduk” ifadelerini kullandı.


“HAYALLERİMİZİGERÇEKLEŞTİRDİK”

Göreve geldiği ilk günden bu yana bir hikâyesi vehayali olduğuna dikkat çeken Başkan Mahçiçek, 4,5 yıllık hizmetinin sonunda buhayali gerçeğe çevirdiğini söyleyerek, “Kahramanmaraş’ıbir dünya kenti yaptık” ifadelerine yer verdi. Program sonrasındamuhtarlarla tek tek ilgilenen ve  sohbeteden Başkan Mahçiçek, hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından kahvaltıprogramını sonlandırdı.

HABER:MERT POLAT

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2018, 10:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneleri

banner15