EXPO 2023 TANITILIYOR

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Kahramanmaraş’a çağ atlatacak ve şehir ekonomisine büyük katkılar sağlayacak EXPO 2023’ü tanıtmaya devam ediyor. Başkan Mahçiçek, Onikişubat Bisiklet ve Yürüyüş Yolu’nda düzenlenen kahvaltı programında muhtarlara EXPO 2023 hakkında bilgiler verdi.

EXPO 2023 TANITILIYOR

Bu proje için daha önce düzenlenen basın toplantısına Tarımve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve AK Parti Genel Başkan yardımcısı MahirÜnal’da katılım sağlamış ve ülke çapında yoğun ilgi görmüştü.


EN BÜYÜK 2.ORGANİZASYON

Konuşmasında EXPO ile ilgili bilgiler aktaran BaşkanMahçiçek, “olimpiyatlardan sonra evrensel çapta önem arz eden organizasyonlarolduğunu belirterek, Antalya EXPO’dan sonra Türkiye’de yapılacak en büyük 2.organizasyon olacağını söyledi. EXPO 2023 projesi ile Kahramanmaraş’a en az 2Milyon ziyaretçi bekliyoruz. Bu proje için çok büyük emekler verdik”açıklamalarında bulundu.


EKONOMİYE BÜYÜK KATKI

Kahramanmaraş’a en az 50 ülkenin ve 2 milyon kişiningeleceğini belirten Başkan Mahçiçek, Bu proje ile ekonomiye önemli düzeydekatkı sağlayacağız. ‘doğa dostu şehir ve duyarlılık’  ana temasıyla düzenlenecek EXPO 2023'ün,kente 700 milyon dolar ile 1 milyar 200 milyon dolar arasında ekonomik katkısağlayacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.


HAYALLERİMİZİGERÇEKLEŞTİRDİK

Göreve geldiği ilk günden bu yana bir hikâyesi ve hayaliolduğuna dikkat çeken Başkan Mahçiçek, 4,5 yıllık hizmetinin sonunda buhayallerimizi gerçeğe çevirdik. Kahramanmaraş’ı bir dünya kenti yaptık. Çokciddi bir çalışmayla ve 62 ülkenin imzasıyla EXPO’yu almaya hak kazandık. Buproje şehre her anlamda artı yönde faydalar sağlayacaktır” ifadelerine yerverdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2018, 11:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15