FARUK ATLI: 'ŞİDDET DEĞİL SİYASET ÜRETELİM!'

İYİ Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Op. Dr. Faruk Atlı, partisinin Bağcılar'daki seçim standına gerçekleştirilen saldırıyı şiddetle kınadı. Atlı, “Ülkemizin, yasal zeminde üretilen siyasete ihtiyacı var, şiddete değil. Umarım şiddet kelimesini sadece ‘şiddetle kınıyoruz’ ifadesinde kullanan bir toplum olabiliriz” dedi.

FARUK ATLI: 'ŞİDDET DEĞİL SİYASET ÜRETELİM!'

İYİ Parti'nin İstanbul Bağcılar'da erken seçim içinçalışmalar yapan üyelerine gerçekleştirilen bıçaklı saldırıda 1'i ağır 5 İYİPartili yaralanmıştı. İYİ Parti Milletvekili Aday Adayı Faruk Atlı, yaşanan buüzücü hadisenin ardından bir açıklama yaptı. Açıklamasında İYİ Parti çatısıaltında toplanan Cesur Yüreklerin, iyi insanlardan oluştuğunu ve şiddete meyiledemeyeceğini belirten Atlı, “İYİ’ler kavga etmez. Kavgaları bitirmek içinaraya girer. Bizim partililerimize yapılan bu saldırıları çok çirkin buluyoruz.Bu saldırılar bize gösteriyor ki meşru zeminde siyaset üretemeyenler son çareolarak kaba kuvvete başvurdular. Biz, İYİ’ler hareketi olarak bu saldırıları,iktidar partisi ve küçük ortağının son çırpınışları olarak yorumluyoruz.Tükenmişliğin eyleme dönüşmüş hali olarak algılıyoruz. Bu demek olmasın ki buyaptıkları unutulacak. Biz, hakkımızı her türlü yasal zeminde arayacağız ve demokrasiyebıçak sallayan o demokrasi düşmanlarının en ağır cezaları alması için takipçiolacağız. İktidarı bu ve buna benzer saldırılar kurtaramayacak. Bu saldırılarbizim için hazin bir başlangıç; ama onların hazin sonu olacak.” şeklindekonuştu.

Bu tür saldırıların Cesur Yürekleri birbirine daha iyibağladığını ve mücadele azmini güçlendirdiğini kaydeden Atlı, şu açıklamalardabulundu: “Bizi, partililerimize yapılan bu hain bıçaklı saldırı üzerken dahaonu atlatamamışken bir üzücü olay daha yaşadık. İktidarınküçük ortağının Genel Başkan Yardımcısı çıkıp bu saldırıları kınayacağı yerde‘provokasyon’ diye açıklama yaptı. Şiddet kimden gelirse gelsin kınanmalı!Siyasetçi şiddet değil, çözüm üretir. Ama demek ki bunların üretebilecekleribir çözüm kalmamış. Böyle ucuz açıklamalarla kendilerini savunma gayreti içinegiriyorlar. Adamların tek düşündüğü mevcut Cumhurbaşkanını ‘Başkan’ yapmak.Tabi biz, Cesur İnsanlar olarak İYİ’ler hareketi olarak siyaset üretemeyenlerlevakit kaybetmeyeceğiz. Biz, söz verdiğimiz gibi toplumun sorunlarınaodaklanacağız. Halkımızın her bireyinin derdiyle dertlenecek, en küçükproblemlerinin çözümünde onların yanında olacağız. Biz, partili Cumhurbaşkanıgibi kendilerinin yanında olanı sahiplenip geriye kalanları vatan haini ilan etmeyeceğiz.Bu ülkede yaşayan her fert bizim vatandaşımız ve hepsine de kapılarımız açıkolacak.”

24 HAZİRAN’DASANDIKTAN “TAMAM” ÇIKACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın partisinin gruptoplantısında “Şayet bir gün milletimiz tamam derse ancak o zaman biz kenaraçekiliriz” sözlerine de değinen Atlı, “Tamam” seslerinin şimdilik sosyalmedyadan yükseldiğini; ancak Türkiye’de tamam seslerinin en çok 24 Haziran’dasandıklardan çıkacağını söyledi. Atlı, “Cumhurbaşkanının ‘Tamam’ ifadesinikullandığı andan bu yana ‘Tamam’ mesajları Twitter'da dünya gündemi ve Türkiyegündeminde trend topic (en çok konuşulan konu) oldu. Bu başlıkta yaklaşık 2milyonun üstünde tweet atıldı. Demek ki milletin artık ‘Tamam’ diyeceğinikendisi de biliyor. Demek ki İYİ’ler hareketinden korkuyor. Demek ki artıkmillette karşılığının olmadığını görüyor. Demek ki bir gün gideceğini kendiside biliyor” ifadelerine yer verdi.(HABER-FOTO: KENAN ONARAN)

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2018, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15