FATMALI MUHTARI, 'TALİHSİZLİK' DEDİ!

Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Fatmalı mahallesinde yapılan doğal kaynak suyu çalışmasını eleştirerek, “Bu devirde halkı tanker sularına mahkûm etmek hiçbir gerekçeyle açıklanamaz” demişti. Fatmalı Mahalle Muhtarı Şeref Kalay Tepki göstererek, “KASKİ’den en çok yatırımı Fatmalı aldı'' dedi ve açıklamaların talihsizlik olduğunu söyledi.

FATMALI MUHTARI, 'TALİHSİZLİK' DEDİ!

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç’un, Fatmalımahallesinde yapılan doğal kaynak suyu çalışmasını eleştiren Ali Öztunç'ayanıt, Fatmalı Mahalle Muhtarı Şeref Kalay'dan geldi.


Kalay, “KASKİ’den en çok yatırımı Fatmalı aldı” dedi. İkigün önce, Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç’unKahramanmaraş’ın Onikişubat İlçesi sınırları içinde yer alan Bekirli,Yeşilkent, Yukarıoba, Kişifli ve Karabök mahallelerinde yaşanan ‘susuzluk’sorununun çözülmemesini eleştirerek, “Bu devirde halkı tanker sularına mahkûmetmek hiçbir gerekçeyle açıklanamaz” demesi gündeme bomba gibi düşmüştü.

Fatmalı Mahalle Muhtarı Şeref Kalay, Milletvekili AliÖztunç’un yaptığı açıklamaya tepki göstererek, doğal kaynak suyu çalışmasıyapıldığını belirterek, KASKİ’nin çalışması olduğu söyledi. Yapılan açıklamayıtalihsizlik olarak niteleyen Muhtar Kalay, “Vekil ile keşke görüşsek zatendurumu kendisine anlatacağım. Vekilin söylediğinin tam tersine ben KASKİ’dençok memnunum. KASKİ’den Fatmalı mahallesinin aldığı hizmeti kimse almadı''dedi.

İnsanların duyarsız olmadığını belirten Kalay, ''Şu anda birsıkıntı yok. Tankerle suyun gelmesinin sebebi ise KASKİ’nin buraya yaptığıyatırım. Buradaki vatandaş önümüzdeki yıllarda evlerinden su kesilmeden akacağısu için bişey demiyor. Yatırıma kimin sesi çıkmış ki bizim sesimiz çıksın”ifadelerine yer verdi.

Kahramanmaraş Su ve Kanalizsyon İşleri Genel Müdürlüğünün(KASKİ) Fatmalı mahallesine 34 bin 677 metre içme suyu hattı, 4 bin 157 metreKanalizasyon ve yağmur suyu hattı, 2 adet depo ve 2 adet sondaj çalışmasıyaptığını bildirildi.

HABER-FOTO: MERTPOLAT

 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2018, 09:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15