Fıat’tan Marfi’ye Bronz Bayii Ödülü

Fıat’tan Marfi’ye Bronz Bayii Ödülü

Fiat 2018 Yılının Performansı İle İlk 3 Bayi Arasına Giren Marfi Otomotiv Kahramanmaraş Bayisini Bronz Bayi Ödülüyle Ödüllendirdi.

Tekstil ve enerji yatırımları ile kentin önemli sanayi kuruluşlarından olan İSKUR bünyesinde hizmet veren Marfi otomotiv Bronz Bayi Ödülüne layık görüldü. Tofaş Ceo'su Cengiz Eroldu Ve Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç'ın Katılımı İle Marfi Otomotiv Bayisinde Gerçekleştirilen Ödül Törenine, Marfi Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Kurtul Ve Marfi Otomotiv Genel Müdürü Ahmet Melih Sezal İle Tüm Satış Ve Servis Personeli Katıldı. Konuşmaların Ardından Eroldu, Bronz Bayi Ödülünü Kurtul’a Takdim Etti. Ayrıca Marfi Otomotiv Tüm Personellerine Altın Hediye Etti.

“FIAT GİBİ BİR MARKAYI TEMSİL ETMEK GURU VERİCİ”

İSKUR Yönetim Kurulu Başkanı ve Marfi Otomotiv sahibi Abdulkadir Kurtul, FIAT gibi bir markayı temsil etmenin kendileri açısından gurur verici olduğunu söyledi. Marfi Otomotiv’in kuruluşunu anlatan Kurtul, 10 yılda 7 bin 300 müşteriye yeni araç satışı gerçekleştirdiklerini belirterek kentin en çok tercih edilen markası olduklarını vurguladı.

Kurtul; “Koç Holding- Tofaş ile iş birliğimiz 2009 yılında Fiat bayiliği ile başlamıştır. 8 yıl boyunca pek çok gelişim gösterdik. 2019 yılına geldiğimizde il liderliğini alma başarısını gösterdik. Bayiimizde bugüne kadar 7 bin 300 müşterimize yeni araç satışı gerçekleştirdik. 50 bin müşterimize de servis hizmeti sağladık. Şimdi İse Broz Bayi Ödülüne lazık görüldük. Çok Teşekkür ediyoruz. Hedefimiz Bünyemizdeki Markaların Bayrağını Bölgemizde En İyi Şekilde Dalgalandırmak. Marfi olarak bölgenin en büyük otomotiv satış ağına sahip şirketini kurmanın, kendi alanlarında uzman, eğitimli ve güler yüzlü bir kadro kurabilmenin haklı gurunu yaşamaktayız” ifadelerini kullandı.

“TOFAŞ, TÜRKİYE’DEKİ SANAYİ ŞİRKETLERİ SIRALAMASINDA ÜÇÜNCÜ”

Kente gelerek Fiat 2018 Yılının Performansı İle İlk 3 Bayi Arasına Giren Marfi Otomotiv Kahramanmaraş Bayisini Bronz Bayi Ödülüyle ödüllendirdiklerini ifade eden Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, yeni yatırımın hayırlı olması dileğinde bulunarak, Tofaş’ın, Türkiye’deki sanayi şirketleri sıralamasında 3. Olduğunu ifade etti. Son 10 yılda şirketin 2.8 milyar dolarlık yatırım gerçekleştirdiğini anımsatan Cengiz Eroldu, otomobil üretiminde Türkiye rekorunun Tofaş’ın elinde olduğu bilgisini verdi. 2017 ve 2018 yılında Tofaş’ın geldiği yere baktığımızda Türkiye’deki sanayi şirketleri sıralamasında 3. Sırada. Geride kalan son 10 yılda Türkiye’de 2.8 milyar dolarlık yatırım gerçekleştirdik. 2017 yılında Bursa’daki fabrikamızda 384 bin otomobil ürettik. Bu bir Türkiye rekoru. Fabrikanın ilk kurulduğunda yıllık kapasitesi 20 bin adetti. 2016 yılından itibaren 450 binlik bir kapasiteye sahip bir fabrika oldu. Tek başımıza Türkiye’nin otomobil üretiminin yüzde 3’ünün gerçekleştiriyoruz. Aynı şekilde ihracatta 2017 yılında 3.3 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdik.” dedi.

“MARFİ OTOMOTİV’İN DESTEĞİ İLE, FİAT TÜRKİYE PAZARINDA 2. MARKA OLDU”

Marfi Otomotiv’in desteği ile, Fiat’ın Türkiye pazarında 2. Marka olduğunu anlatan Eroldu,      

“Tofaş yalnızca üreten, ihraç eden bir şirket değil, bizim ekonomiye katkımız iç piyasadaki satışlarla da Pazar payımızı 2 puan arttırarak yüzde 13’lük Pazar payı elde ettik. Türkiye pazarında Fiat 2. Marka konumunda. Tabi bunda Abdulkadirbey ve ekibinin çok desteği olduğunu söylemem lazım. Onlarda başarılı bir şekilde 2017 ve 2018 yılında yüzde 14 ile Kahramanmaraş’ta pazar lideri durumundalar. Mart ayı rakamlarına bakıldığında Marfi otomotiv’in payının yüzde 20 gibi yüksek bir seviyeye geldiğini görüyoruz.” şeklinde konuştu.

Türkiye’de her bölgeye Jeep ve Alfa Romeo bayiliği verilmediğine dikkat çeken Eroldu sözlerini şöyle bitirdi; “Bu gün Kahramanmaraş’a Jeep ve Alfa Romeo markalarını da taşıyoruz. Türkiye’de çok fazla şehirde Jeep ve Alfa Romeo satmıyoruz aslında. Ama Kahramanmaraş’ı bu konuda önemli bir potansiyel olarak görüyoruz. Bu Nedenle Marfi’yi Bronz Bayi olarak ödüllendirdik. Kahramanmaraş’a hayırlı olsun” ifadelerini Kullandı. (HABER: İLKER YİYEN)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner35

banner15

banner41

Kahramanmaraş eczane