Filistin'de Yaşanan Katliama Dair Açıklama

ABD yönetiminin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyıp Tel Aviv’deki büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması kaosa kapı aralayan, hukuk dışı, kabul edilemez bir karardır.

Filistin'de Yaşanan Katliama Dair Açıklama

Uluslararasıhukuka aykırı bir şekilde alınan bu karar, bölge adına büyük tahriklere yolaçmaktan başka bir sonuç doğurmayacaktır. İsrail’in öteden beri sürdürdüğüişgal ve iskân politikasının bir parçası gibi olan bu durum tarih huzurundaaffedilemeyecek sonuçlar doğuracaktır.

İşgalciİsrail yönetimi, ABD’nin bu kararı üzerine bir devlet gibi değil bir terörörgütü refleksi ile hareket etmektedir. Bu duruma itiraz için haklı bir yürüyüşbaşlatan ve aralarında çocukların, kadınların ve yaşlıların da bulunduğu masumve mazlum sivil Filistinli kardeşlerimizin üzerine ateş açılması suretiylekatliam diye niteleyebileceğimiz görüntüler ortaya çıkmıştır. Basit bir emperyal hareketten çok daha öte bir vahşeti barındıran bu türeylemlerin, bölgenin barış ve huzuruna hiçbir surette katkı sağlamayacağımuhakkaktır.

İmanve cesaretlerinden başka hiçbir güce sahip olmayan mazlum Filistin halkınayapılan zulüm, aslında tüm Müslümanlara yapılıyor demektir. Bu durum, ümmetolarak tek ses, tek yürek, tek güç olma zorunluluğunu ortaya çıkarmaktadır.

Buşuurla Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi camiası olarak İsrail terörünülanetliyor, şehit olan kardeşlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralılarımızaacil şifalar, tüm İslam âlemine başsağlığı diliyoruz.

 

Kahramanmaraş Sütçü İmam ÜniversitesiSenatosu

 

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2018, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner19

banner34

banner37