FIRAT GÖRGEL NEDEN İSTİFA ETTİ?

AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Fırat Görgel, partisinin aday tanıtım toplantısının yapıldığı günün akşamında görevinde istifa etti.

FIRAT GÖRGEL NEDEN İSTİFA ETTİ?

Kahramanmaraş siyasetinin genç ve sevilen ismi, AK PartiOnikişubat İlçe Başkanı Fırat Görgel görevinden istifa etti. Görgel'in adayadaylığı müracaatında bulunacağı öne sürüldü. Fırat Görgel'in ismi sıkçaOnikişubat Belediye Başkan Adaylığı için anılıyordu. İstifa sonrasında ismisıkça Onikişubat Belediye Başkan adaylığı için dillendirilmeye başlandı.

Görgel'in ismi bir dönem AK Parti KahramanmaraşMilletvekilliği içinde anılmıştı. Gençler tarafından sevilen isim Görgel içinTwitter'da oluşturulan hashtag Türkiye gündemine oturmuştu.

Onikişubat ilçe başkanlığından Görgel'in istifası sonrasındavekaleten İlçe Başkan Yardımcısı Ali Köfte görevlendirildiği öğrenildi.

FIRAT GÖRGEL KİMDİR?

Onikişubat İlçe Başkanı Fırat Görgel 05.06.1982 YılındaK.Maraş’ta doğdum. Babam emekli öğretmen, annem ise ev hanımıdır. İlk ve ortaöğrenimimi K.Maraş’ta bitirdim. 2000 yılında İstanbul Üniversitesi HukukFakültesi’ni kazandım. 2004 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ndenmezun oldum. Üniversite yıllarımda öğrenci kulüplerinde yöneticilik vebaşkanlık yaptım. Mezun olduktan hemen sonra Kahramanmaraş Barosu’nda stajımabaşladım ve 2005 yılının Aralık ayında stajımı tamamladım.2006 yılından beriKahramanmaraş’ta serbest avukatlık yapıyorum. Şu anda 3 ortak olarakçalıştığımız Egemen Hukuk Bürosu adında bir hukuk büromuz bulunmaktadır. 2004yılında AK Parti üyesi olarak siyasete girdim. 2006 yılından itibaren AK PartiKahramanmaraş İl Gençlik Kollarında yönetim kurulu üyesi, yürütme kurulu üyesiolmak üzere çeşitli görevler de bulundum. 2010 yılı aralık ayından 2014 yılımart ayına kadar AK Parti Kahramanmaraş İl Gençlik Kolları Başkanlığı göreviniyaptım. 2014 mart ayından 2015 aralık ayına kadar AK Parti Kahramanmaraş ilBaşkan Yardımcılığı görevini yaptım. 2015 aralık ayı itibariyle AK PartiKahramanmaraş Onikişubat İlçe Başkanlığı görevine atandım ve İlçe Başkanlığıgörevime hala devam etmekteyim. Evliyim ve 2 kız çocuğu babasıyım.

HABER: ÖMER FARUKSALMAN

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2018, 09:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15