FIRSATÇILARA 'FIRSAT'YOK

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, vatandaşların haksız fiyat artışlarına ilişkin başvurularını daha kolay ve hızlı şekilde yapabilecekleri mobil uygulamanın hayata geçirildiğini bildirdi. Bu uygulama ile vatandaşlar fırsatçıları tek tık ile şikâyet etme imkânı bulabilecek. Kahramanmaraş’ta yetkililer bu uygulamanın fırsatçılara fırsat vermeyeceğine dikkat çekti.

FIRSATÇILARA 'FIRSAT'YOK

Ticaret Bakanlığı tarafından vatandaşların haksız fiyatartışlarına ilişkin başvurularını daha kolay ve hızlı yapabilecekleri HaksızFiyat Artışı Şikayet Bildirimi (HFA-Bildirim) Mobil Uygulaması hayata geçirildi.

“VATANDAŞLARIMIZGÖNÜL RAHATLIĞIYLA ALIŞVERİŞ YAPACAK”

Bu uygulamanın vatandaşlara çok büyük katkılar sunacağınıbelirten yetkililer, Bu sayede fırsatçıların önü kapanacak. Artık keyfine görefiyat artışı yapamayacak. Fırsatçılar tespit edildiği halde büyük cezalarlakarşılaşacak. Bu uygulamayla birlikte vatandaşlarımız gönül rahatlığıylaalışveriş yapabilecektir. Fahiş fiyat artışlarına ilişkin Alo 175 TüketiciDanışma Hattı çağrı merkezine, Bakanlığa, CİMER ve AKİM'e çok sayıda başvuruyapıldığına işaret ederek, tüketicilerin şikâyetlerini daha kolay ve hızlıulaştırabilmeleri amacıyla kullanıcı dostu bir uygulama geliştirildi”açıklamalarında bulundular.

“TÜKETİCİLER FOTOĞRAFÇEKİP SİSTEME YÜKLEYEBİLECEK”

Bu uygulamanın tüketicilere büyük katkılar sunacağınıyetkililer, Mobil uygulama üzerinden şikâyete konu işletme ile ürüne ilişkinbilgileri girebilecek olan vatandaşlarımız, ayrıca ürünün fotoğraflarını daçekip sisteme yükleyebilecek. Gerek Alo 175 Tüketici Danışma Hattı gerekseHFA-Bildirim üzerinden gelen başvurular, şikâyet edilen firma ya da kuruluşunbulunduğu il sınırları içindeki Ticaret Bakanlığı il müdürlüklerine otomatikolarak aktarılacak. İl müdürlüklerimiz şikâyete ilişkin gerekli işlemleri tesisederek cevap oluşturacak” şeklinde konuştular.

HABER: MERT POLAT

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2018, 10:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneleri

banner15