FIRTINA LİDER BOYUN BÜKTÜ

Kendi saha ve seyircisi Önünde Grup Lideri Sivas Şarkışla Belediyespor’u konuk eden 1920 Maraşspor rakibine 2-3 mağlup oldu.

FIRTINA LİDER BOYUN BÜKTÜ

Kahramanmaraş’ı BAL’da temsil eden 1920 Maraşspor ekibison haftalarda inişli-çıkışlı bir grafik çizerken ligin 7.haftasında GrupLideri Şarkışla Belediyespor’u konuk edecek.

4 Kasım Pazar günü saat 14:00'de başlayan müsabaka,Hanefi Mahçiçek stadında oynandı.

Bölgesel Amatör ligdeki temsilcimiz 1920 Maraşspor2.grupta 7.haftanın maçında Şarkışla Belediyespor'a 3-2 mağlup oldu. 1920Maraşspor 12.dakikada Bünyamin Kılınç ile ilk bulduğu gol yarıyı 1-0 öne geçti,ancak sahadan 2-3 mağlup ayrıldı. 1920 Maraşspor 6 puanda kalırken ŞarkışlaBelediyespor ise  puanını 21 yükseltti

MÜSABAKADAN ÖNEMLİDAKİKALAR;

Dk1 Hanefi Mahçiçek Stadyumundaki mücadeleye ev sahibi1920 Maraşspor'un vuruşu ile başladı.

Dk9 Sefa Aktepe kullandığı köşe vuruşuna düzgün bir vuruşyapan Volkan Bekçi topu az farkla üstten auta gönderdi.

Dk11 Şarkışla Belediyespor ekibinde Vural solkanattanbindirdi ve ceza alanına yakın alandan topu içeriye kesti. İçerideDefansın arkasına sarkan topu Muhammet kalecinin sağından yandan auta gitti.

Dk16 Uzun topla yüklenen Şarkışla ekibi Eray’la cezaalanına girdi defans ise topu yatarak kornere çeldi. Kornerden ise cevapçıkmadı.

Dk19Şarkışla ekibi Sağ kanattan içeri gönderilen topaçıkan Bulut içeri aktardığı topa sahiplenen Turan bekletmeden vurmak istedi topAbdullah’a çarparak kornere gitti. Sol kanattan kullanılan kornerde ise defanstopu uzaklaştırmasını bildi.

Dk18 Evsahibi ekipte Volkan’ın indirdiği topa harika birvuruş yapan Bünyamin topa dokunmak istedi top defansa takıldı.

Dk21 Sol kanattan gelişen Şarkışla ekibinde Bulut uzuntopla defansın arkasına top attı. Uzun top sonucunda kaleci ile karşı karşıyakalan Ahmet sert şutu az farkla yandan auta çıktı. 

Dk23 Evsahibi ekip 1920 Maraşspor'da kazanılan serbestvuruşta Mehmet'in vuruşu direkten döndü.

Dk27 Gelişen 1920 Maraşspor atağında Volkan’ın aşırtmakistediği topa ceza alanında dokunan kaleci topa elle müdahalesi sonucundamutlak gol pozisyonunu önledi.

Dk30Evsahibi ekip1920 Maraşspor Sol kanattan atağa çıktıMehmet Akif’in içeri gönderdiği topa Mehmet Çiloğlan çıktı ve sert şutunda topyandan auta gitti.

Dk33 Sağ kanattan bindirme yapan 1920 Maraşspor’da Mehmettopu ceza alanına aktardı. Ceza alnında topu alan Bünyamin savunmayıda aştısert vuruşunda filelrle buluştu. 1-0

Dk36 Ani gelişen 1920 Maraşspor atağında Abdullah topubindirme yapan Mehmet Çiloğlan’a gönderdi Mehmet Çiloğlan topu kontrol etti veBünyamin’e aktardı Bünyamin isetopu yan ağlara taktı.

Dk37 Orta sahadan gelişen Şarkışla Belediyespor atağındaAli topu sürüyerek ceza alanı çaprazına kadar topu taşıdı ve içeri ortasınıgönderdi. İçeride topu karşılayan Bulut topu düzlemek istedi defans topa ayakkoyarak topun yönünü değiştirdi.

Dk43 sol kanattan kazanılan serbest vuruşta Sefa topuaşırtarak topu filelerle buluşturmak istedi. Top baraja takıldı.

Dk45 İlk yarıyı ev sahibi 1920 Maraşspor 1-0 öndekapattı.

İKİNCİ YARI;

Dk46 Müsabakanın 2. Yarısına konuk ekip ŞarkışlaBelediyespor’un vuruşu ile başladı.

Dk 49 Konuk ekipte Sağ kanattan bindirme yapan Ali içeriindirdi. Oğuzhanise Turan’ın önüne kesti. Oğuzhan’in verdiği pasa düzgün vuranTurantopu az farkla auta gönderdi.

Dk52 Sol kanattan bindirme yapan Şarkışla ekibinde Bulut’unhamlesi ile ceza alanında organize oldu ve Yılmaz’ın topla buluşması ile goleçok yaklaştı ve golü buldu. 1-1

Dk54 Şarkışla ekibinde Rıdvan orta alandan içeriaktardığı topta 1920 Maraşspor savunması uzaklaştırmaya çalışırken karamboledüşen topa Abdulkadir sert vurdu top kaleci Mehmet’te kaldı.

 Dk55 Sağ kanattanbindirme yapan 1920 Maraşspor’da Mehmet Ballı topu ceza alanının içerisineortaladı. Topla buluşan Bünyamin topa dokunmak karambolden gol geldi. 2-1

Dk59 Orta sahadan gelişen 1920 Maraşspor atağında Volkan cezayayının üzerine gönderdiği topa çıkan Bünyamin topu kontrol etmek istedi Bünyamindenönce defans topu uzaklaştırdı. sola aktarılan topu kazanan Volkan Süer topukazandı ve ceza alanına girdi ve kalecinin sağından top auta attı.

Dk61 Sol kanattan Şarkışlada Ali ile ani atağa çıktı. Alipasını Bulut’a gönderdi. Bulut ise bekletmeden topa sert bir şekilde dokundu topaz farkla üstten auta gitti.

Dk63 Şarkışla Belediyespor ekibinde Vural solkanattanbindirdi ve ceza alanına yakın alandan topu içeriye kesti. İçerideDefansın arkasına sarkan topu Muhammet kalecinin sağından filelerlebuluşturarak takımını 2-2 eşitlik sağlandı.

Dk65 Sağ kanattan gelişen 1920 Maraşspor atağında Mustafatopu içeri gönderdi. Mehmet Çiloğlan topa çıktı top kaleciden oyuna döndü.Geriden gelen Bünyamin topu boş kaleye göndermek istedi. uzaktan koşarak gelenBünyamin topa dengesiz vurdu ve top üstten auta gitti.

Dk69 Şarkışla Belediyespor ani atakla 1920 Maraşsporkalesine yüklendi. Emre’nin ceza alanında kaleye gönderdiği top defansa çarptı.Defanstan topu alan Hasan ceza alanında açık aradı ama defansın engeliniaşamadı. Boşa kaçan Mazlum’a topu bırakmak istedi, kısa topuna defans ayakkoydu.

Dk70 Sağ kanattan bindirme yapan Şarkışla ekibi Muhammedtopu YAsine aktardı. Yasin içeri girdi ve topa sert vurdu kaleci Mehmet yataraktopun sahibi oldu.

Dk72 Sol kanattan gelişen 1920 Maraşspor yüklendi.Bünyaminle gole yaklaşan 1920 Maraşspor’da Bünyamin ani bir atakla topu autagönderdi.

Dk74 Sağ kanattan gelişen 1920 Maraşspor atağında MehmetAkif topu Volkan’a gönderdi. Volkan topu bindirme yapan Sefa’ya gönderdi. Sefaise pası alarak içeri doğru yöneldi ve ortasını yaptı. Ortaya doğru topa çıkanBünyamin kaleci ile karşılaştığı pozisyonda topa kaleci çıktı ve topu kontrolaltına aldı.

Dk83 Sol kanattan bindirme yapan Şarkışla ekibinde Okantopu Muhammed’e aktradı Muhammed ise içeri girdi ve kalecinin sağından topufilelerle buluşturdu. 2-3

Dk85 Sağ kanattan bindirme yapan 1920 Maraşspor’daAbdullah topu Orta sahaya çıkardı. Orta sahada Mehmet Ballı topu kontrol ettive ceza alanına Sefa’ya aktardı Sefa ise bekletmeden vurdu ve top defansaçarparak Bünyamin’in önüne düştü. Bünyamin ise topa hamle yaptı ve ceza alanıniçerisine girdi.

Dk90 Her iki takımında mücadelesi sonucunda konuk ekipŞarkışla Belediyespor maçı 2-3 kazanarak liderlik koltuğunu sağlamlaştırdı. (HABER VE FOTOĞRAF:İLKER YİYEN)

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2018, 10:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15