FUTBOLCULAR ŞEHRİ TERK ETTİ

Geçen Yıl Kahramanmaraş ekiplerinin grubundan çıkıp adını 3. Lige yazdıran Adıyaman 1954 Spor Kulübü maddi imkânsızlıklarla boğuşuyor.

FUTBOLCULAR ŞEHRİ TERK ETTİ

TFF 3’üncü Lig 2’nci Grup’ta mücadele eden Adıyaman 1954Spor Kulübü futbolcuları paralarını alamadıkları için kulübü terk etti.  Geçen Yıl Kahramanmaraş Temsilcilerinden 1920Maraşspor ile Erdağ İnşaat Dumlupınarspor’un mücadele ettiği grupta şampiyonlukyaşayıp adını 3. lige yazdıran Adıyaman 1954 Spor Kulübü maddiimkansızlıklardan dolayı kapıya kilit vurma aşamasına geldi.  

Adıyamanlı taraftarlar, belediye ve valilik binalarıönüne ‘Adıyaman 1954 Spor Ruhuna El Fatiha’ yazılı çelenk bıraktı. TFF 3’üncüLig 2’nci Grup’ta kenti temsil eden Adıyaman 1954 Spor Kulübü bir sürediryaşadığı mali sıkıntı nedeniyle futbolcuların parasını ödeyemedi. Paralarınıalamayan futbolcular da dün akşam eşyalarını alarak kulüp binasını terk etti.  Adıyamanlı taraftarlar ile Kulüp BaşkanıHüseyin Koç ise bugün, vali ve belediye başkanının kulüple ilgilenmediğiiddiasıyla ellerinde siyah bir çelenk ile yürüyüş yaptı. Yürüyüş sonundataraftarlar üzerlerinde ‘Adıyaman 1954 Spor Ruhuna El Fatiha’ yazılı çelenklerivalilik ve belediye binaları önüne bıraktı.

“ADIYAMAN 1954SPOR- EL FATİHA”!.

TFF 3. Lig 2. Grupta mücadele Adıyaman 1954 Spor’dakimaddi krizden dolayı kulüp yönetimi ve taraftarlar Belediye ve Valiliğe‘Adıyaman 1954 Spor-El Fatiha’ yazılı siyah çelenk bıraktı.

Yaşadığı ekonomik krizden dolayı sporculara ödemeyapamayan Adıyaman 1954 Spor’un 4 sporcunun TFF’ye kulübü şikayet etmesi vebazı sporcuların kulübü terk etmesi nedeniyle, Kulüp Başkanı Hüseyin Koç,yetkililerin yardım etmesini aksi halde kulübe kilit vuracaklarını söyledi.

Kulüp tesisinin önünde toplanan Kulüp Başkanı Hüseyin Koçve yönetim kurulu üyeleri ile taraftar grupları, iki adet siyah çelenk ileslogan atarak belediyeye kadar yürüdü. Çelengin birisini Belediye önünebıraktı.

“EĞER BÖYLEGİDERSE KAPIMIZA KİLİT VURACAĞIZ”

Başkan Hüseyin Koç yaptığı basın açıklamasında şunlarıdedi: “Dört yıllık bir uğraş sonucunda büyük bedeller ödeyerek hem maddi hemmanevi takımımızı 3’üncü Lig’e çıkarttık. Sezona düşük bütçe ile başlamamızarağmen sporun büyük giderleri var.  Buekonomik şartlarda devletimizin büyüklerinden, ilin ileri gelenlerinden destekolmadan bu kulübün yürümesi imkansız. İlk devreyi umutlarla tamamladık.  Dört futbolcumuz bizi Federasyon’a şikayetetti. On günlük bir süremiz var. Federasyondaki engelleri kaldırmazsak kulüpkapanacak duruma gelecek. Gelen gelirlerine de el konulacak ve daha da kötüyegidecek. Adıyamanspor’un durumuna düşmek istemiyoruz. İlimizi uyandırma adınatakımıza sahip çıkma adına, bizleri daha iyi anlama adına bu uyanış yürüyüşüolsun. Herhangi bir art niyet yoktur. Bugün taraftarımızla birlikte bir yürüyüşyaptık, kaybetmeyelim. Bedelleri çok ağır olur. Şehir olarak yıpranırız,taraftarlar olarak yıpranırız. Bu zamana kadar hep dürüst bir başkan olarakspor camiasında anıldım. Dürüst olarak bunu yönetmek lazım. Biz bu zamana kadarfutbolcularımıza verdiğimiz her sözü yerine getiremedik. İmkanlarımız ölçüsündedestek veriyoruz bu da yeterli olmuyor. Birkaç futbolcumuz şehri terk etti.Bugün de sonuç alamazsak, söz alamasak hepsini yollamak zorunda kalacağız.İnsanız vicdanımız var. Transfer sezonu açıkken biz bu insanlara boş vaatlervermek istemiyoruz. Eğer futbolcularımıza söz verip yapamazsak bufutbolcularımıza yazık olacak. Bunun önüne geçemezsek küme düşeriz. Eğer böylegiderse kapımıza kilit vuracağız. Yapacak başka bir şey kalmadı” dedi. Basınaçıklamasının ardından kalabalık Valilik önüne yürüdü. Geniş güvenlik önlemininalındığı yürüyüş sonunda Valilik önüne siyah çelenk bırakan taraftarlar, dahasonra olaysız bir şekilde dağıldı.

TEK TEKKAPANIYOR!..

Kahramanmaraşspr’umuz can çekişirken çevre illerin takımıtek tek kapanma noktasına geliyor.

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grupta temsilcimizKahramanmaraşspor Ligde yokluk içerisinde zor günleri aşmaya çalışırken Komşuillerimizden Kayseri Erciyes Kulübü kapanırken Tesisler Süper Ligdekitemsilcisine teslim edildi. Komşu illerimizden Gaziantepspor ise Süper Ligdendüşmesi ile gerileme dönemi yaşadı ve BAL’ ligine düştü. Şanlıurfaspor ise zorgünler geçiriyor. Gaziantep ise icralık durumda… Gaziantepspor Önümüzdeki sezonKahramanmaraş ekiplerinden 1920 Maraşspor ile Elbistanspor ekibimizle karşıkarşıya gelecek. İşte Komşu ilimizin Takımı Gaziantepspor’un vahim durumu;  TFF 2. Lig ekiplerinden Gaziantepspor'unkulüp başkanı Hasan Şahin, kendilerine çok sayıda puan silme ve küme düşmecezası verildiğini belirterek, "Bu sezon aldığımız puan silme cezalarınedeniyle zaten küme düşeceğiz. Yeni sezonda da küme düşme cezası olacak. Başkacezalar gelmezse yeni sezonda Bölgesel Amatör Lig'de mücadele edeceğiz"dedi. Şahin, yaptığı açıklamada, kulübün ayakta kalabilmesi için verdiklericiddi çabaya rağmen sorunların üstesinden gelemediklerini dile getirdi.Geçtiğimiz günlerde FIFA Disiplin Kurulunun kendilerine 6 puan silme ve transferyasağı uyguladığını hatırlatan Şahin, "Şimdi yeni cezalar geldi.Kulübümüze bugün çok sayıda puan silme cezasının yanı sıra küme düşürülmecezası verildi. Yenilerinin gelip gelmeyeceğini de kestiremiyoruz. Bu sezonaldığımız puan silme cezaları nedeniyle zaten küme düşeceğiz. Yeni sezonda daküme düşme cezası olacak. Başka cezalar gelmezse yeni sezonda Bölgesel AmatörLig'de mücadele edeceğiz" diye konuştu. Kulübün bulunduğu çıkmazdankurtarılabilmesi için çaba göstermeye devam edeceklerini anlatan Şahin, kentinbu çabaya zaman kaybetmeden destek olması gerektiğini kaydetti. (HABER: İLKER YİYEN)

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2019, 09:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15