Galatasaraylı üyelerden şok talep: Göksel Gümüşdağ ihraç edilsin

Galatasaray Kulübü üyesi bazı isimler, Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ’ın kulüp üyeliğinden ihracını istedi.

Galatasaraylı üyelerden şok talep: Göksel Gümüşdağ ihraç edilsin

Galatasaray Kulübü üyesi bazı isimler, hazırladıklarıdilekçeleri yönetim kuruluna vererek, Sarı-Kırmızılı kulübe üye olan İstanbulBaşakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ’ın ihracını istedi. Dilekçede,Galatasaray Kulübü tüzüğündeki “Üye olma koşulları” başlığının ilgilimaddesindeki “Kulübe üye olabilmek için adayın Türk Medeni Kanunu ve DerneklerKanunu’na göre üye olma hakkına sahip bulunması; yurt içinde rakipsayılabilecek bir başka spor kulübünde üye, lisanslı sporcu ya da görevliolmaması; Sicil Kurulu tarafından üyeliğe alınmasının önerilmesi; YönetimKurulunca kabul kararının alınması zorunludur” ifadesi dikkate alındı.

ÜYELİKTEN ÇIKARILMASI HÜKMÜ
Tüzüğün “Üyeliğin sona ermesi ve üyelikten çıkarılma nedenleri” başlıklı 20.maddedeki “Tüzük hükümleri uyarınca üyelikten çıkarılması” hükmünün altıçizilerek Göksel Gümüşdağ’ın Galatasaray Kulübü üyeliğinden ihracı istendi.

Ayrıca dilekçelere ek olarak, çok sayıda GalatasarayKulübü üyesinin, Gümüşdağ’ın ihraç edilmesi adına imza topladığı kaydedildi.Galatasaray camiası, Başakşehir’in Sarı-Kırmızılı takımı geçen sezon 5-1yendiği maçın ardından Göksel Gümüşdağ’ın tribünde yaptığı aşırı sevinçhareketlerine tepki göstermişti. (Cumhuriyet)

 

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2018, 12:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner15