Gastronomi tanıtıcıları biraraya geldi!

Gastronomi tanıtıcıları biraraya geldi!

Gastronomi tanıtıcıları biraraya geldi!

Gastronominin tanıtıcıları Kahramanmaraş Clarion Otel'de bir araya geldi.

Clarion Otel Genel Müdürü İbrahim Göğem'in ev sahipliğinde, Gastronominin tanıtıcılarını bir araya geldi. Çeşitli İnstagram sayfa yöneticisi gurmelerin bir araya geldiği akşam yemeğinde Kahramanmaraş'ın yöresel lezzetleri gurmelere sunuldu.

'Maraştan Lezzetler' instagram sayfası yöneticilerinden Fatih Solak,  ''Bugün Clarion otelde, Kahramanmaraş'ın yöresel lezzetlerine ilişkin, gönüllülük esasına dayanan paylaşımlarda bulunmak. Bugün Maraş'tan Lezzetler ve ekip olarak, Buradan Yiyelim, Lezzet Avcıları, Maraş İlandan arkadaşlarla İbrahim Göğem bizi misafir etti. Bugün burada bize özel bir menü sunuldu ve Maraş Madalyon adı verildi. Buradaki en önemli unsur, yemekte Kahramanmaraş'ın adının geçmesi ve Madalyona atıfta bulunmasıdır.  Bizim yaptığımız iş Maraş mekanlarını ve gastronomisini canlandırmak, tanıtmak ve Türkiye'de daha ulaşılabilir hale getirmektir'' dedi.

Komşu illerimiz bunu başarıyor diyen Solak, ''Biz neden başaramayalım? Sağolsun otel işletmecilerimizle bu çalışmalarımız oluyor. Kısa sürede Kahramanmaraş'ın tanıtımını bu şekilde sağlayacağız. Birlikte olduğumuz arkadaşlarımızla birlikte ulusal kanallarda yine bizim arkadaşlarımız yapıyor. Ocak ayında ilk olarak bir gurme turu yaptık. Burada Türkiye çapında ünlü gurmeleri ağırladık. 10 kişilik bir grup geldi ve 3 günlük bir gezimiz oldu. Bizim en büyük hedefimiz Kahramanmaraş Gastronomi festivalini yapmaktır'' diye konuştu.

Clarion Otel Genel Müdürü İbrahim Göğem ise Kahramanmaraş'ın tanıtımına ve turizmine önem verdiklerini belirterek, ''Bugün Kahramanmaraş'ın Gastronomi tanıtıcıları otelimizde buluştu.  Kendilerini burada ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Biz her zaman Kahramanmaraş'ın tanıtımına artı değer katacak projeleri destekliyoruz. Bugün de yöresel lezzetleri gurmelerin beğenisine sunduk. Kahramanmaraş'ın mutfağı, gastronomisi gerçekten çok geniş. Eğer reklamı gerçekten iyi reklamı yapılabilirse, sırf bunun için Kahramanmaraş'a turist geleceğini düşünüyorum'' ifadelerine yer verdi.

HABER-FOTO: ÖMER FARUK SALMAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner15