GAZETECİLER ÖZEL GÜNDE YILIN STRESİNİ ATTI

Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti (KMBGC) 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle cemiyete üye basın mensuplarına özel eğlence gecesi düzenledi. Gece de gönüllerince eğlenen gazeteciler, yılın yorgunluğunu üzerinden attı.

GAZETECİLER ÖZEL GÜNDE YILIN STRESİNİ ATTI

Yaptığı ziyaretler, düzenlediği organizasyonlar ilekentte görev yapan basın mensuplarının her alanda hakkını savunan KahramanmaraşBüyükşehir Gazeteciler Cemiyeti, yoğun çalışma ortamında gazetecilerin birnebzede olsa rahatlaması ve üzerinde olan stresi atması için 10 Ocak ÇalışanGazeteciler Günü dolayısıyla eğlence gecesi düzenledi. KMBGC Başkanı ArslanDeveboynu ile Yönetim Kurulu Üyelerinin organizasyonuyla Konak Restorandagerçekleşen geceye katılım yoğun oldu. Oldukça renkli ve samimi görüntüleresahne olan gecede Başkan Deveboynu, gazetecilerle yakından ilgilendi.Gönüllerince eğlenen ve adeta yılın yorgunluğunu üzerinden atan gazeteciler isebu anlamlı günde hatırlandıkları ve bu geceyi düzenledikleri için Başkan ArslanDeveboynu nezdinde KMBGC Yönetimine teşekkür etti.

 

ZAFER BERTİZLİOĞLU COŞTURDU

Kahramanmaraş’ın en önemli yerel sanatçılardan olan Zafer Bertizlioğlu, KonakRestoranda aldığı sahnede söylediği birbirinden güzel şarkı ve türkülerlekendisinin dinlemeye gelen gazetecilere güzel bir akşam yaşattı.

 

FİSKECİ ŞARKI SÖYLEDİ

Gecenin en güzel görüntülerinden biri de Gazeteci MehmetFiskeci’nin şarkı söylemesi oldu.

Usta Gazeteci Fiskeci, söylediği şarkılarla gazetecilerinhem takdirini hem de alkışlarını topladı.

 

“GELENEKSEL HALE GETİRMEYİ DÜŞÜNÜYORUZ”

Eğlence gecesinde konuşan KMBGC Başkanı Arslan Deveboynu, bu programıgeleneksel hale getirmek istediklerini söyledi. Böylesi programlarla birlik veberaberliklerin arttığına inandıklarına vurgulayan Başkan Deveboynu, “10 OcakÇalışan Gazeteciler günü dolayısıyla düzenlemiş olduğumuz bu programı bundansonraki yıllar için geleneksel hale getirmeyi düşüyoruz.  Bu vesile ile üyelerimizi bir araya getiriphep birlikte eğlenmeleri, güzel bir sohbet ortamı oluşturmaları ve birbirleriniiyi tanımaları açısından daha iyi olacağını düşünüyoruz. Bu gibi programlarlabirlik ve beraberliği arttırabileceğimize inanıyoruz. Cemiyetimizin yönetimkurulunda bulunan üyelerimize çok teşekkür ediyorum, her zaman cemiyetimizinyanında oldular. Bundan sonraki süreçte bu birlikteliğimizi koruyacağımızainanıyorum. Programımızda bulunun ve Kahramanmaraş Basın İlan Kurumumüdürlüğüne yeni atanan Abid Vanlı’ya teşekkür ediyorum burada bulunarak bizionurlandırdı. Bütün çalışan Gazeteci arkadaşlarımızın 10 Ocak ÇalışanGazeteciler gününü kutluyorum onlara mutlu, huzurlu ve mesleklerinde başarılıolacakları bir yıl diliyorum” dedi.

 

“ARKADAŞLARIMIZIN ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLUYORUM”

KMBGC Başkan Yardımcısı Mehmet Mümtaz Yüzbaşıoğlu,“Yönetim kurulu olarak Büyükşehir Gazeteciler Cemiyetini geçen yıl devraldık.Devraldığımız zamanlarda da böyle bir etkinlik gerçekleştirmiştik, bugün deyine üyelerimizle birlikteyiz. Bu güzel programdan dolayı Cemiyet BaşkanımızArslan Deveboynu’na teşekkür ediyorum. Bütün gazeteci arkadaşlarımızın çalışangazeteciler gününü kutluyorum. Böyle programlarının devamının gelmesibirlikteliğimizi kuvvetlendirecektir diye düşünüyorum” ifadelerinikullandı. 

 

“BU ANLAMLI GÜNDE HEP BİRLİKTE OLMAK İSTEDİK”

KMBGC Yönetim Kurulu Üyesi Erol Öner, bu anlamlı gündeüyelerle hep birlikte olmak istediklerini belirterek, şöyle konuştu:“Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti olarak bu anlamlı günde üyelerimizle birlikteolmak istedik. Burada amacımız sevgiyi, saygıyı pekiştirmek ve senede birkaçgün de olsa birlikte olabilmektir. Arkadaşlarımızla birlikte güldük, eğlendik,oynadık ve bütün stresimizi attık. Programımıza gelen ve gelemeyen tümarkadaşlarımıza teşekkür ediyor, hepsinin çalışan Gazeteciler gününükutluyorum.”

 

"GAZETECİLİK BİR KAMU HİZMETİDİR”

KMBGC Genel Sekreteri Serdar Erdoğanyılmaz ise şunları kaydetti: “30 yıldan buyana Kahramanmaraş’ta gazeteci arkadaşlarımla beraberim. Her zaman onlarınyanında oldum. Her zaman gazeteci arkadaşlarımla beraber koşuyoruz. Bu 30yıllık süre içerisinde bir şey gördüm. Kahramanmaraş’ta gazetecilik yapmak çokzor bir iş. Bu zorluğu başaran arkadaşlarımı kutluyorum. Evlerine ekmekgötürmek için çırpınarak çok büyük gayretler sarf ediyorlar. Hepsininarkasındayız. Gazetecilik bir kamu hizmetidir. Bu görevi yapan insanların arkasındaolmamız gerekir.”

 

“YILDA BİR KERE DE OLSA HATIRLANMAK ÇOK GÜZEL BİR ŞEY”

Basın İlan Kurumu Kahramanmaraş Şube Müdürü Abid Vanlı,“Yılda bir kere de olsa hatırlanmak çok güzel bir şey” dedi. Vanlı,“Gazetecilik bilindiği üzere yedi yirmi dört saat çalışılması gereken yoğun veyorucu bir meslek grubudur. Hele ki siyaset gündeminin yoğun olduğu şu günlerdebu yoruculuk daha da fazla hissediliyor. Biz Gazeteciler için önem arz edenbugünde böylesine güzel ve eğlenceli bir program organize edip motive olmamızısağladığı için Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ArslanDeveboynu’na teşekkür ediyorum. Yoğun geçecek olan bu seçim dönemine zindebaşlamamız açısında çok güzel oldu. Devamının gelmesini diliyorum” şeklindekonuştu.

 

“DEVEBOYNU’NA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Gazeteci Mehmet Fiskeci’de, “Kahramanmaraş olarak birlikve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz günlerden geçiyoruz. Bugünleri ilerikigünlerde hatırlamak için hepimizin birbirimize sarılması, kenetlenmesi lazım.Çünkü ülke zor dönemden geçiyor. Bizleri bu anlamlı güne davet eden BüyükşehirGazeteciler Cemiyeti Başkanı Arslan Deveboynu’na teşekkür ediyorum” diyekonuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2019, 13:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15