Gazilerden Başkan Okumuş'a teşekkür ziyareti

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş’un geçtiğimiz günlerde Muharip Gazilerine yönelik düzenlemiş olduğu Konya, Bursa ve Çanakkale gezisi münasebetiyle, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kahramanmaraş Şubesi Başkanı Tayfun Özbek ve Üyeleri teşekkür ziyaretinde bulundu.

Gazilerden Başkan Okumuş'a teşekkür ziyareti

Kahramanlar Diyarından Şehitler Diyarına proje kapsamındadüzenlenen Konya, Bursa ve Şehitler Diyarı Çanakkale gezisinin, 60 yıllıkhayallerinin olduğunu belirten gaziler, Türkoğlu Belediye Başkanı OsmanOkumuş'a teşekkür ettiler ve oradan aldıkları hediyeleri takdim ettiler. Ziyarettenduyduğu memnuniyeti dile getiren Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, “Şereflimisafirlerimiz Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanımız Tayfun Başkan veekibi bizleri ziyarete geldiler, ben büyüklerimizi nerede görsemduygulanıyorum. Türkiye’de sevdiğimiz, saydığımız ağabeylerimiz bütünetkinliklerde bizi yalnız bırakmayan, gayretli ve cevherli eli öpülesicegazilerimiz. Tayfun Başkan ve ekibinin talebi ile çok güzel bir etkinliğe imzaattık. Normalde Çanakkale’ye biz seferler düzenliyorduk ama, bu daha anlamlıbir ziyaret oldu. Çünkü zamanında savaş meydanlarında gazi olmuş gazilerimizi,Çanakkale’de buluşturmak bizim için ayrı bir heyecandı” dedi.
‘GAZİLER VE ŞEHİTLER TOPLUMUN BİRLEŞTİRİCİ UNSURLARIDIR’

Başkan Okumuş konuşmasının devamında şu ifadelere yerverdi: “Çanakkale turuyla beraber Konya gibi, Bursa gibi Selçukluya, OsmanlıyaBaşkentlik yapmış şehirleri de eşleri ile beraber rehberler eşliğinde ziyaretettiler. Bu programdan çok memnun oldum. Gaziler ve şehitler toplumunbirleştirici unsurlarıdır. Gençlerimizin gazilerimize ve şehit ailelerine sahipçıkması noktasında bizim gayret göstermemiz gerekiyor. Çanakkale de ben deyıllar önce gittiğimde rehber eşliğinde beni çok derinden etkilemişti. Oradasöz vermiştim. Türkoğlu’nda Belediyemizin bütçesi dahilde elimizden geldiğikadar her yıl insanlarımız buraya gönderip vatanımızın, milletimizin,devletimizin kıymetini ve Çanakkale savaşında şehit olan şehitlerimizin hangişartlarda, hangi yaşlarda savaşarak bu vatanı kurtardığını gençlerimize göstermekiçin söz vermiştim. Bunu da uygulamaya devam ediyorum. Amacım aslında 19 lu-20’liyaşlarda askere gitmeden önce Türkoğlu’muzdaki tüm gençlerimizi önce birÇanakkaleyi rehber eşliğinde gezdirmek. Ondan sonra askere göndermek ve bununiçinde çalışacağız. Çalışmaya devam ediyoruz. Bu vesileyle bizlere her zamansıcakkanlı ve bu şekilde bir aile ortamında yanında tutan, yanımızda duran,yalnız bırakmayan Türkiye Muharip Gaziler Derneği üyelerimize teşekkürediyorum. Bizleri ziyaret ettikleri için, biz her zaman belediye olarakyanındayız. Bir emirleri olduğu takdirde telefonun ucundayız. Kendilerine selamve saygılarımı sunuyorum, ellerinden öpüyorum.”

BAŞKAN OKUMUŞ 60 YILLIK HAYALİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Türkiye Muharip Gaziler Dernek Kahramanmaraş Şubesi BaşkanıTayfun Özbek ise, “Biz gaziler olarak, Kahraman Kentimizden, KahramanlarDiyarından, Çanakkale’ye bizleri ve gazi eşlerimizi gönderen Türkoğlu BelediyeBaşkanımız Sayın Osman Okumuş’a bütün Gaziler adına teşekkür ediyorum.Gerçekten güzel bir duyguydu bizim için. Bizlerde bu savaşılan yerleri görüncedaha çok etkilendik. Biz 63-64 yaşında ve 81-88 yaşındaki Kore Gazilerimiz ileorada büyük bir heyecan sevgi ve bazı zamanlarda ağlayarak o şehitliklerigezdik.  Bu şehitliklere bizleri oraya kadar gönderip sebep olan sayınbaşkanımıza bütün gaziler adına yine teşekkür ediyorum. Böyle etkinliklerindedevamını diliyorum. Gerçekten biz 60 seneden beri bunların hayali yaparken,bizim hayalimizi yine Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş gerçekleştirdi.Gaziler adın bir ilke imza atmıştır” diye konuştu.

Haber Merkezi

 

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2017, 08:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15