Geçmişimizden destek alarak yola çıkacağız

Müsiad Kahramanmaraş Şube Başkanlığından istifa ederek Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayan Harita Mühendisi ve Kentsel Dönüşüm Uzmanı Mustafa Buluntu, “hizmet etmek niyetiyle yola çıktım, artık kentlerin olmazsa olmazı kentsel dönüşüm. Bu çerçevede şehrimizi kalkındıracağıma inanıyorum.” dedi.

Geçmişimizden destek alarak yola çıkacağız


Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığına müracaateden Harita Mühendisi ve Kentsel Dönüşüm Uzmanı Mustafa Buluntu müracaatformunu Ak Parti İl Başkanlığına teslim etti. Kurucu Merkez İlçe BaşkanYardımcısı olarak girdiği Ak Parti’de çeşitli görevlerde alan Buluntu,yıllardır neferini yaptığı partisinden Büyükşehir Belediye Başkan adayadaylığını resmen açıkladı.+

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2023-2053-2071 vizyonlarıdoğrultusunda yerli ve millileşme yönünde Türkiye’nin çok ciddi adımlarıolduğuna dikkat çeken Buluntu, Kahramanmaraş7ın 2023-2071 hedefleridoğrultusunda oluşturduğu projeleri birkaç gün içerisinde açıklayacaklarınısöyledi. Geçmiş seçimde de aday olduğunu hatırlatan Buluntu oluşturduğu 33projeden 29’ununun aslına uygun olarak hayata geçmesinin de kendilerini mutluettiğini dile getirdi.

ELİM PATLAMANIN ÜZÜNTÜSÜNÜ YAŞIYORUZ

Ak Parti İl Binası toplantı salonunda konuşan Buluntu,Şırnak’taki elim olaya dikkat çekerek, kendisini desteklemeye gelenvatandaşlardan alkış tutmamaları ricasında bulundu. Buluntu; Hakkari’demühimmat patlamasından ötürü 7 şehidimiz var. 25 yaralımız var. Şehit olanlardan birisi de Kahramanmaraşlı hemşerimizTopçu Çavuş Mehmet Kaşıkçı kardeşimiz. Onunda cenazesini de Ulu Camindenkaldırdık. Üzüntülü bir günümüz. Sizden özellikli ricam alkış istemiyorum.Şehidimizin anısına yakışır bir şekilde sessiz sedasız müracaatımızı yapmakistiyoruz. Kalabalığımızın bir kısmını da iptal ettik. Eğer uzatılma durumunun daolduğun bilsek son dakikaya kadar, belki müracaatımızı da sona erteleyecektik.Ama son dakika haber geldiği için mecburen müracaatımızda bulunuyoruz.” Dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜMLE İLGİLİ BİR ÇOK YERDE ÇALIŞTIM

Kendisiyle ilgili bilgilerde veren Ak Parti Kahramanmaraşbüyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Buluntu şöyle konuştu; “Nasıl ki,AK Parti’nin kurucusu olmaktan onur ve duyduğum gururu, ömrüm boyu taşıyacağımgibi bugünkü Büyükşehir Belediyesine müracaat günümü bir onur vesilesi olarakömrüm boyu taşıyacağım. 1971 yılında Kahramanmaraş’ta doğdum. İlk-orta ve lisetahsilimi Kahramanmaraş’ta tamamladım. 1988 yılında İTÜ harita mühendisliğibölümünü kazandım. 1992 yılında mezun oldum. O tarihten bu yana daKahramanmaraş’ta birçok mühendislik ve şehircilik faaliyetlerinde 25 yıldırkendi büromda hizmet etmekteyim. İstanbul Okan üniversitesi, Kentsel DönüşümYüksek Lisansını tamamladım. Kentsel dönüşüm alanlarında İstanbul dahil olmaküzere yer aldım.

KURUCU MERKEZ İLÇE BAŞKAN YARDIMCISIYIM

Ak Parti’nin kuruculuk yıllarımda, Kurucu merkez İl BaşkanYardımcısı olarak göreve başlardım. Teşkilatlan gelen biriyim. Merkez ilçedeuzun yıllar görev yaptıktan sonra, il başkan yardımcılığı görevini yaptım. İlteşkilat başkanlığı yaptım. Bu sırada da, bir çok yerel ve genel seçimlerdeseçim koordinasyon başkanlığı yaptım. Dolayısıyla teşkilat mensubu olmanınverdiği gururu da ömrüm boyu taşıyacağım. AK Parti belediyeciliği insan odaklıbir belediyecilik. ‘İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın’ mantığı ile hareket eden birbelediyecilik. Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ında çıkışnoktası belediye başkanlığı çok şükür ki o vesile ile dünya lideri halinegelmiştir.

GEÇMİŞİMİZDEN DESTEK ALARAK YOLA ÇIKACAĞIZ

Ben burada, öncellikle tüm belediye başkanlarına teşekküretmek istiyorum. Hem geçmişte, hem şu anda görevine devam eden bütün belidiylebaşkanlarına yapmış olduğu hizmetlerden ötürü teşekkür ederim. Tamamı elindengeldiği kadar şehre hizmet adına, bütçesine göre, kendinin vizyonuna görehizmet etmeye çalışmışlardır. Şunu da çok iyi biliyoruz. Nasıl ki bir okugeriye çekip, yayı gerip ileri hedeflere atabiliyorsak, biz de geçmişimizdendestek almak zorundayız. Biz geçmişin devamıyız ve hepsine de sahip çıkıyoruz.İnşallah onların bıraktığı yerden, kaldığı hizmetlerden daha ileri taşımanoktasında adaylığımız beyan etmiş bulunuyorum.

BU NOKTAYA KOLAY GELMEDİK

Kahramanmaraş bu noktaya kolay gelmedi. Hem AK Partiaçısından, hem de şehir olarak. Biliyorsunuz ki AK Partinin kuruluş yıllarında,benim merkez ilçede görev yaptığım sıralarda bizim ilk binamız Belman sitesindeiki odalı bir yerdi. Ve plastik sandalyelerimiz vardı. Arkadaşlarımız ileberaber almıştık. Şu gün görüyoruz ki hem Kahramanmaraş hem de Türkiye, hem AKParti açısından hem de yapılan hizmetler açısından, çok ileri noktalarataşınmıştır. Kahramanmaraş’ın 80 ve 90’lı yıllarda başladığı sanayileşmesürecinde 2002 yılından itibaren,AK Parti ile birlikte gelişimini vesanayileşmeni 10 kat arttırmış ve çok daha ileriye gitmiştir. BugünKahramanmaraş çok şükür ki, sanayileşme yönünde Türkiye’de çok ileri noktalardayerini almıştır. Belediyecilik açısında da sanayileşme hamlesinde yakaladığı busüreç ile beraber, şehirleşme açısında da çok üst sıralara yükselecektir.

MÜSİAD’IN GÖNLÜMDE AYRI BİR YERİ VAR

Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyeliği, Tekstilİhtisas Sanayi ve Organize Müteşebbis Heyeti kurulmadaydım. Benim için bucamiada olmak kadar MÜSİAD’ta olmanın ayrı bir yeri var. MÜSİAD ŞubeBaşkanlığından istifa ettim. MÜSİAD’ın çok ayrı bir özelliği var. MÜSİADsanayici ve iş dünyasından müteşebbislerin kuruluşu olmayıp aynı zamanda sosyalalanda da faaliyet gösteren birçok sosyal sorumluk projelerin imza atan birkuruluş. Bunların vasıtasıyla bir çok kesim ile hemhal olduk. Hem sanayicisi ile hem işçisi ile hem iş veriniile hem esnafı ile hem de mahallerimizde ki sosyal yardımlaşma faaliyetlerinekatılarak, mahallemizdeki o insanlar ile bir araya geldik. Ayrı dünyalarınıgördük. Zaten bildiğimiz içinden yetiştiğimiz, bizim de geçmişimizi herkes biliyor.Bizim de geçmişimizin geldiği noktalara gidip, o insanların dertlerinidinliyoruz. O insanlara yardımda bulunmaktan ta ayrıca büyük bir zevkalıyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2018, 12:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15