GELECEĞE YATIRIM YAPIYORUZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, seçim çalışmaları kapsamında vadettiği “kitaplarla dolu millet kıraathaneleri” Kahramanmaraş Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi kütüphanesinde faaliyete geçti.

GELECEĞE YATIRIM YAPIYORUZ

Cumhurbaşkanının talimatları doğrultusunda KahramanmaraşBüyükşehir Belediyesi tarafından,  kitaplarla dolu millet kıraathaneleri hizmetvermeye başladı. Sosyal etkinliklerin düzenlendiği, birlik ve beraberliğinpekiştiği, bilgi ve birikimin arttığı Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezikütüphanesine binlerce öğrenci akın ediyor.


HAFTADA 3500-4000ÖĞRENCİ GELİYOR

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi kütüphanesinde gecegörevlisi olarak çalıştığını ifade eden Abdullah Gülebenzer, “Akşamları görevyapmaktayım. Kütüphanemiz sabah saat 8’de açılıp gece 3’e kadar hizmetvermektedir. Toplamda 19 saat hizmet veriyoruz. Buraya günlük yaklaşık 700öğrenci gelmektedir. Haftada ise 3500-4000 öğrenci gelmektedir. Burada akşam23.30 civarında çay ikramında bulunuyoruz. Haftada iki günde öğrencilerimizekek ikramında bulunuyoruz. Aynı zamanda sosyal faaliyetler gerçekleştiriyoruz.Kütüphaneler haftasında her sene futbol turnuvası düzenliyorduk. Bu senedevoleybol turnuvası düzenlemeyi düşünüyoruz. Tüm ders çalışmak isteyenleriburaya davet ediyorum. Diğer kütüphaneler oranla burası gece 3’e kadar açıktır.Bu aynı zamanda geleceğe yatırımdır” şeklinde konuştu.

HEM SOSYALLEŞİP HEMDE BİLGİ SAHİBİ OLUYORUZ

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi kütüphanesine gelenöğrenciler, “Burada çok güzel bir ortam var. Birlik beraberlik içerisindeburada arkadaşlarımızla ders çalışıyoruz. Hem sosyalleşip hem de bilgi sahibioluyoruz. Burada sadece ikram yapılmıyor. Aynı zamanda kültür seviyemizi üstnoktalara taşıyoruz. Sosyal etkinliklerin düzenlenmesi de birlik veberaberliğimizi pekiştirmek için çok önemli bir etkendir. Allah Büyükşehirbelediyemizden ve hükümetimizden razı olsun” açıklamaları ile sözlerinitamamladı.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15