Geleceğin robot tasarımcıları Kahramanmaraş'ta buluşuyor

VEX Robotics Turnuvası Kahramanmaraş'ta yapılacak.

  Geleceğin robot tasarımcıları Kahramanmaraş'ta buluşuyor

  İlk, orta ve lisedüzeyindeki okullarda,  okul süreçlerinebilim ve mühendislik çalışmalarını entegre etmeyi amaçlayan Eğitimde İnovasyonDerneği, 2019’un ilk VEX Robotics Turnuvasını Kahramanmaraş’ta düzenliyor. 


  12 Ocak Cumartesigünü Kahramanmaraş Piazza AVM ve özel bir kolej işbirliğiyle Vex Roboticsturnuvası AVM’nin buz pistinde, saat 08.30 ile 17.00 arasında yapılacak. 

  Turnuvaya,Kahramanmaraş’ın yanı sıra Gaziantep, Hatay, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya,Mersin, Adana ,istanbul ve Kayseri illerindeki okullardan da katılım olacak.

  VEX IQ (ilkokul veortaokullar için) Next Level Turnuvasının ilk gününde, katılımcılara yönelikeğitim ve antrenmanlar yapılacak. Kurulacak atölye ve sahalarda öğrencilerrobotlarını tasarlayıp geliştirerek, turnuvaya hazırlık süreçlerinitamamlayacaklar.

  Hazırlık sürecinde,öğrencilerin, Eğitimde İnovasyon Derneği mentörlerinin tecrübelerindenfaydalanacakları ve eğlenceli vakit geçirecekleri ortam oluşacak.Hazırlıklarını tamamlayan takımlar, 12 Ocak cumartesi günü VEX IQ Next Levelturnuvasına katılacaklar.

 

                                         

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2019, 14:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15