GENÇ KAMEK'TEN MUHTEŞEM PROGRAM

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Genç KAMEK Yaz Kursları’nın kapanışı sergi açılışı ve muhteşem bir programla sonlandı.

GENÇ KAMEK'TEN MUHTEŞEM PROGRAM

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilenprogramda ilk olarak 80 kursiyerin yaptığı 300’den fazla ürünün yer aldığısergi açılışı gerçekleştirildi.


Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih MehmetErkoç tarafından açılışı gerçekleştirilen sergide Takı-Tasarım, Karakalem,Resim, Ebru ve Tezhip Sanatı kursiyerlerinin kurs süresi boyunca hazırladıklarıel emeği göz nuru ürünler sergilendi.

Sergi açılışının ardından büyük salonda gerçeklenekapanış programı Başkan Erkoç’un açılış konuşması ile başladı.


17 BİN KİŞİYEEĞİTİM

Başkan Erkoç burada yaptığı konuşmasında KAMEK’tekurulduğu günden bu yana 17 bin kişiye eğitim verildiğini hatırlatarak adetabir halk üniversitesi görevi gördüğünü söyledi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi olarak her zamanhalka hizmetin en iyisini sunma gayretinde olduklarını ifade eden Başkan Erkoç:“Biraz önce açılışını gerçekleştirdiğimiz sergide genç kardeşlerimizin yapmışolduğu birbirinden harika eserleri inceledik. KAMEK’i kurarak halkımıza hizmetverme noktasında ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu gördük. Adeta bir halküniversitesi gibi çalışan KAMEK bugüne kadar 17 bin vatandaşımıza kurs vermiş.Bu kursiyerlerimizin bazıları kendini geliştirme adına, bazıları meslek sahibiolma adına bazıları da aile bütçesine katkıda bulunma adına bu kurslarımızakatılmış. Bu kurslarımıza katılarak sertifikalarını alan birçok vatandaşımızkendi işyerini kurarak kendi işinin patronu olmuş ve yaptığı üretim veticaretle aile bütçesine ciddi manada katkı sağlamaya başlamış” diye konuştu.

ABDAL HALİL AĞANINTORUNLARINA EĞİTİM

Genç KAMEK bünyesinde 7-15 yaş grubuna kurs verildiğinide hatırlatan Başkan Erkoç sözlerini şöyle sürdürdü: “Büyükşehir Belediyesiolarak sadece yetişkinlerimize değil, çocuklarımıza ve gençlerimize yönelikkurslarımız da devam ediyor.

Bunun yanı sıra düğünlerimizin ve eğlencelerimizinvazgeçilmezi olan Milli Kahramanımız Abdal Halil Ağa’nın torunlarını dagünümüzün gelişmesine ayak uydurmak adına onlara da keman başta olmak üzere çeşitlikurslar veriyoruz. Bu kardeşlerimiz de bu yeni sisteme adapte olacak yinedüğünlerimizi, eğlencelerimizi şenlendirmeye devam edecekler.Ayrıca bukardeşlerimiz Sıra Gecesi gibi programlar yaparak konser de verecekeler.”

KAHRAMANMARAŞ’ISANATIN MERKEZİ YAPMAK

Büyükşehir Belediyesi olarak insanlara hizmet etmeyedevam edeceklerini kaydeden Başkan Erkoç: “Biz bu kursları çok önemsiyoruz.Özellikle insanlarımızın daha donanımlı daha vasıflı olması için her türlügayret ve çabayı gösteriyoruz. Her alanda eğitim-öğretimde, sporda, sanatsalfaaliyetlerde meslek edindirme alanında başta olmak üzere çok önemliçalışmalara imza atmaktayız. Bir yandan yaz spor okulları düzenlerken onbinlerce çocuğumuza sportif faaliyetler sunarken spor alanlarını oluştururkenbu tür kurslarla çocuklarımızın bir zanaatkâr olması, bir sanatının olması, birhobisinin olması, bir el becerisinin olması istiyoruz.

Bugün burada çocuklarımızın yaptığı eserler yarın güzelbir şaheser olabilir. Bu kardeşlerimizin içinden yarın nice şairler, yazarlar,fikir adamları, sanatçılar, hal ozanları çıkabilir. Çünkü bu işin membasıburası. Aşık Mahsuni’ler, Abdurrahim Karakoç’lar, Necip Fazıl’lar, ErdemBayazıtl’lar hepsi buradan çıkmış. Bizim burada amacımız, edebiyatın, şiirinbaşkenti olan Kahramanmaraş’ımızı sanatın da merkezi yapmak.  Her bir çocuğumuza, gencimize, vatandaşımızabir enstrüman çalması, bir sanatı icra etmesi gibi bir gayretimiz var vesizlerden gelen talepler doğrultusunda bu kurslarımız devam edecek. Buradakurslarımızda kursiyerlerimize kurs veren hocalarımızı da tebrik ediyorbaşarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

Açılış konuşmasının ardından tüm kursiyerler adınayaptığı hizmetlerden dolayı Başkan Erkoç’a iki kursiyer bir buket çiçek takdimederek teşekkür ettiler.

Daha sonra Genç KAMEK kursiyer ve hocaları hep birlikte yılsonupastası kestiler. Pasta kesiminin ardındanGenç KAMEK bünyesinde gençlereyönelik verilen yabancı dil, halk oyunları, bağlama, gitar, keman kursiyerlerisahne alarak hünerlerini sergilediler.

Programın sonunda Sağlık ve Sosyal Hizmetler DaireBaşkanı Ayşe Taşkıran ile Mesleki Eğitim Şube Müdürü Mustafa Tuncer Okumuş,kurs veren hocalara birer buket çiçek takdim ederek teşekkür ettiler.

Yaz dönemi kurslarına katılan kursiyerlere katılımsertifikaları da kurs hocaları tarafından verilmesinin ardında program sonaerdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2018, 12:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner19

banner13

banner17