Genç Müsiad’dan Spora Ve Sporcuya Destek

Genç MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Ünal Çimen; Paravolley sporcularının antremanına katıldı.

Genç Müsiad’dan Spora Ve Sporcuya Destek

Antrenmanda keyifli anlar geçiren Çimen, ziyaretinin ardından açıklamalarda bulundu. Sporun ve sporcunun her zaman yanında olduklarını ifade eden Çimen: “Paravolley Kahramanmaraş’ta gururla sergilenirken daha önceki dönemlerde şampiyonluk elde etmiş engelli sporcularımızla bir araya geldik. Engelsiz bir hayatta spor yapan, şehrimizin ismini taşıyan sporcularımızın her türlü konuda yanlarındayız. Sporcularımızı tebrik eder, spor hayatlarında başarılar dileriz.” ifadelerini kullandı.

PARAVOLLEY NEDİR

Bilinen voleyboldan farkı, servis vuruşu, hücum vuruşu ve blok esnasında oyuncunun vücudunun bir bölümünün yerle temas halinde olması gerekliliğidir. Paravolley, ilk olarak 1956 yılında Hollanda Spor Komitesi tarafından kurulmuştur ve şu an dünyanın birçok yerinde oynanmaktadır. Maliyeti düşük olan bu spor branşı, Türkiye'de ilk adımı 2005'te atılmıştır.

TÜRKİYE'DE ÇOK YENİ

BESF tarafından 2006'da branş olarak tanınmasından bu yana Türkiye şampiyonaları, Milli Takım kampları ve özel turnuvalar yapılmasına karşın ancak geçtiğimiz yıl paravolley ligi kurulabilmiştir.

HABER: GÖKHAN DÖKÜCÜ

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 10:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15