'GEZEDE' ÇOK KONUŞULACAK!

Yaptığı sosyal faaliyetler ile adından sıkça söz ettiren Dulkadiroğlu Belediyesi, şimdi de ''GEZEDE'' uygulaması ile gündem oldu.

'GEZEDE' ÇOK KONUŞULACAK!


Kahramanmaraş'ın tarihi ve kültürel değerlerini ön planaçıkartan Dulkadiroğlu Belediyesi, faaliyete geçirdiği ''GEZEDE'' uygulaması iletam not aldı. Önceki gün Dulkadiroğlu Belediyesi Ek Hizmet Binasında basınmensupları ile bir araya gelen Başkan Necati Okay, uygulamayı tanıttı.

TURİSTLERE REHBEROLACAK

Mobil uygulama sayesinde Kahramanmaraş'a gelen yerli veyabancı turistler, Kahramanmaraş'ı tanımak ve tarihi, turistik yerlere ulaşmakiçin kendisine ''GEZEDE'' uygulamasını rehber alacak. Uygulama hem sesli hem degörüntülü anlatım yaparken, navigasyon özelliği ile de ulaşım konusundayardımcı oluyor. Uygulama, Android ve IOS tabanında akıllı telefonlarda yerinialacak.


DULKADİROĞLU’NDANTURİZM’DE TARİHİ BİR ADIM DAHA

Tarihi ve kültürel değerlerini ön plana çıkararakKahramanmaraş turizmine katkı sağlayan Dulkadiroğlu Belediyesi, bu değerleritanıtım noktasında da önemli bir çalışmayı hayata geçirdi. GEZEDE isimli mobiluygulamayı hayata geçiren Dulkadiroğlu Belediyesi, şehre gelen yerli ve yabancıturistlerin bu uygulamayla doğru bir şekilde bilgileneceğini bildirdi.

Kahramanmaraş’ın turizm de hak ettiği önemi kazanması adına bir çok çalışmayaimza atan Dulkadiroğlu Belediyesi, bu yöndeki çalışmalarını artıraraksürdürüyor. Tarihi konakları restore ederek müze haline getiren DulkadiroğluBelediyesi, yeni çalışmalarla Kahramanmaraş’ta turizmin öncüsü olacağını birkez daha ortaya koydu.

Bu çalışmaların tanıtımını doğru ve verimli bir şekildeyapmayı hedefleyen Dulkadiroğlu Belediyesi, GEZEDE isimli mobil uygulamageliştirerek Kahramanmaraş’ta bir ilki gerçekleştirdi. Kahramanmaraş’ı doğrubir şekilde tanımak ve gezilmesi gereken yerleri kısa yoldan öğrenmek isteyenyerli ve yabancı turistlere yönelik yapılan uygulama, Android ve IOS tabanındaakıllı telefonlarda yerini alacak.


Konuyla ilgili konuşan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı NecatiOkay,: “Tarihi ve kültürel değerlerimize verdiğimiz önemin altını çizmekistiyorum. Bu değerlerimizi turizme kazandırmak adına da önemli çalışmalaryapıyoruz. İlçemizi müzelerle donatarak, tarihi çarşılarımızla entegre ettik.Şuanda Kahramanmaraş’a gelen bir kişinin gezip göreceği bir çok alanoluşturduk. Mevcut alanlarımızı iyileştirdik ve bu çalışmaları devamettiriyoruz. Ortaya çıkardığımız ve mevcut bilinen değerlerimizi tanıtmak adınada önemli bir çalışma yaptık. Bugün hepimizin cebinde olan telefonlara yönelikbir uygulama geliştirdik. GEZEDE ismini verdiğimiz bu uygulama sayesindeşehrimize dışardan gelen turistler Kahramanmaraş’ı daha rahat bir şekildetanıyabilecekler. Ayrıca şehrimizle alakalı bilgilere de kolay bir şekildeulaşabilecekler. Ben uygulamanın hayırlara vesile olmasını diliyorum.Kahramanmaraş’ımıza ve ilçemize hayırlı olsun.”

HABER-FOTO: ÖMERFARUK SALMAN

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2018, 11:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15