GEZİCİ HALK KÜTÜPHANESİ ÇAKIROĞLU'NDA

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Gezici Halk Kütüphanesi’nin durağı bu sefer Murat Çakıroğlu İlk ve Orta Okulu oldu.

GEZİCİ HALK KÜTÜPHANESİ ÇAKIROĞLU'NDA

Türkoğlu İlçesi Murat Çakıroğlu İlkokulu ve Ortaokuluöğrencilerine hizmet vermek için Çakıroğlu Mahallesi’ne giden Gezici HalkKütüphanesi her iki okulda bulunan 160 öğrenciye hizmet verdi.

Murat Çakıroğlu İlkokulu ve Murat Çakıroğlu Ortaokuluöğrencilerine Gezici Halk Kütüphanesi tanıtılarak bilgiler aktarılırken, okumakistedikleri kitapların kendi ayaklarına geldiğini gören öğrencilerin mutluluğugörülmeye değerdi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kütüphaneler ŞubeMüdürlüğü’ne bağlı hizmet veren Gezici Halk Kütüphanesi’nin hizmetlerineilişkin bilgiler aktaran Şube Müdürü Hakan Ceren: “Gezici Kütüphanemizi her günfarklı bir okulun bahçesine götürerek öğrencilerimizle buluşmasını sağlıyoruz.Hem gezici kütüphanemizi tanıtıyor ve bünyemizdeki halk kütüphaneleri hakkındabilgilendirmeler yapıyoruz hem de öğrencilerimizin kitaplarla haşır neşirolmalarını sağlıyoruz.

Okul ziyaretlerimizde öğrencilerimize, Masal Saati, KitapOkuma Saati gibi çeşitli aktivitelerle öğrencilerimizi kitaplarlabuluşturuyoruz” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 11:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15