Göksun Elması Hasata Hazır

Göksun İlçesinde, bin 350 rakımda yetiştirilen,%95’i ihraç olan, kendine has tadı,rengi ve aroması ile  ‘Göksun Elması’ hasadına sayılı günler kala, ürünün veriminden  memnun olan çiftçiler elmalarına gözü gibi bakmaya devam ediyor.

Göksun Elması Hasata Hazır

Göksun Ziraat Odası Başkanı Selim Cüce, elma üreticilerine ziyaret gerçekleştirdi ve şunları kaydetti;

“Serin havası ile Kahramanmaraş ve Çukurova bölgesinin yaylası olan,ilçemize has özellikleri ile birçok ülkenin ihracat listesinde bulunan Göksun elmasında bu yıl verimin iyi olacağını gerçekleştirmiş olduğumuz ziyaretler de gördük. Aroması,rengi ve iriliği ile;Rusya,Ürdün,Katar,Irak,İran ve Avrupa ülkelerinin tercih ettiği ‘Göksun Elması’nda bu yıl üreticilerin yılı olacağı kanaatindeyim.

Elmalarını modern tekniklerle yetiştiren, ilgi ve alakasını sezon boyu ürünlerinden eksik etmeyen üreticilerimiz için tüccarları ilçemize davet ediyoruz.

İlçemiz de yaklaşık 1,5 milyon adet elma ağacından ortalama 50 bin ton elma beklenmektedir. Geceleri 18,gündüz ise ortalama 25 derece olması nedeniyle, elmalarımız kızararak çok albenili kırmızı elma haline gelmektedir. Tamamına yakınını ihraç ederek ülke ekonomisine ciddi katkıda bulunan üreticilerimizi tebrik ediyor, bereketli bir sezon diliyorum.”

HABER FOTO:Gökhan Dökücü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneleri

banner15