GÖKSUN VE TEKİR'E KAR YAĞDI!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ,Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun Kahramanmaraş ve çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyordu. Merkeze yağmur yağarken, Göksun'da kar yağdı.

GÖKSUN VE TEKİR'E KAR YAĞDI!

Yağmur ve sağanak, zamanla iç kesimlerde karla karışıkyağmur ve kar yağışına dönüşmesi beklenen yağışların Yalova, İzmir'in güneyilçeleri, Aydın ve Muğla çevreleri ile Antalya'nın doğu ilçeleri, Mersin,Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak;Marmara'nın doğusunun yüksekleri, İç Ege, Batı ve Orta Karadeniz, İçAnadolu'nun batısı ile Kırşehir, Nevşehir, Aksaray ve Yozgat çevrelerinde yeryer kuvvetli kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu kesimlerde sis ve pus hadisesiile birlikte İç ve Doğu kesimlerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve donolayı görüleceği tahmin ediliyor.


Hava Sıcaklığı: Kuzeybatı kesimlerde hissedilir derecede(6-10 derece) azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahminediliyor.

Rüzgar: Güney ve batı, Marmara ile zamanla batı kesimlerdekuzeyli yönlerden orta kuvvette Marmara ve Kıyı Ege'de kuvvetli, öğlesaatlerinden sonra Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun güney ve doğusu,Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Erzincan çevrelerinde güneyli yönlerdenkuvvetli ve zaman zaman fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR

Kuvvetli Yağış Uyarısı: Yağışların İzmir'in güney ilçeleri,Yalova, Aydın, Muğla çevreleri, Antalya'nın doğu ilçeleri ile Mersin, Adana,Kahramanmaraş ve Osmaniye çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden sel, subaskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibiolumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Kuvvetli Kar Yağışı Uyarısı: Yaşların Marmara'nın doğusu, İçEge, Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu'nun batısı ile Kırşehir, Nevşehir,Aksaray ve Yozgat çevrelerinde yer yer kuvvetli kar şeklinde olmasıbeklendiğinden ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşıdikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Kuvvetli Rüzgar Uyarısı: Rüzgarın öğle saatlerinden sonraAkdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Doğu Karadeniz'in İçKesimleri ile Erzincan çevrelerinde güneyli yönlerden kuvvetli ve zaman zamanfırtına (60-80 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek başta sobave doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler olmak üzere, ulaşımda aksamalar, çatı uçmasıgibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, ve sağanak yağışlı,Rüzgâr: Batı Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), öğlesaatlerinde batısında 4 ila 6 (30-50 km/sa), gece batı ve kuzeybatıdan 6 ila 8(50-70 km/sa), Doğu Akdeniz'de güney ve güneybatı, 3 ila 5 (20-40 km/sa),zamanla 4 ila 6 (30-50 km/sa), gece 5 ila 7 (40-60 km/sa), kuvvetinde, Dalga:1,0 ila 2,0m, zamanla 3,0m. Görüş: İyi, yağış anında orta.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2018, 12:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15