GÖREVE HİZMET İÇİN TALİBİZ

AK Partiden Onikişubat Belediye Başkanlığına aday adaylığı başvurusunu yapan Mimar, Müteahhit ve İnşaat Malzemesi Pazarlama işiyle uğraşan Sıddık Sezal, Kahramanmaraş’ta Bugün Gazetesi haber ekibine önemli açıklamalarda bulundu.

GÖREVE HİZMET İÇİN TALİBİZ

Gerçekleştirdiğimiz röportajda Sıddık Sezal, göreve gelmesihalinde Türkiye’de nüfusu 32 ilden fazla olan Onikişubat’a her türlü hizmetisağlayacağını ve vatandaşlarının yaşadığı problemleri gidermek için elindengeleni yapacağının sözünü verdi.

“İNSANLAR YAŞAMIBOYNUCA BELEDİYE HİZMETLERİNDEN YARARLANMALIDIR”

2004 ve 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Ak partidenBelediye Meclis Üyesi olarak görev yaptığını belirten Sıddık Sezal “2014yılındaki Yerel seçimlerde Onikişubat İlçesi Belediye meclis üyesi veKahramanmaraş Büyükşehir Belediye meclis üyesi olarak seçildim.2004-2009yılları arasında İmar Komisyonunda görev yaptım. Bu dönemimizde de yaklaşık 5yıldan beri, Büyükşehir Belediye başkanımızın ve Meclis üyelerimizingörevlendirmesiyle ve takdiriyle Büyükşehir Belediyesi İmar ve BayındırlıkKomisyonu Başkanı olarak görev yapmaktayım. Hiçbir Belediye Başkanı ben şehrinbütün sorunlarını çözdüm, ihtiyaçlarını giderdim diyemez. Çünkü şehirler canlıvarlıklar gibidir, bugün ihtiyaçları karşılarsınız, gelecek zamanlarda yeni vefarklı ihtiyaçlar doğar. İnsanlar doğumundan ölümüne kadar Belediye hizmetlerindenyararlanmak durumundadır” şeklinde konuştu.

“408.000 KİŞİYEHİZMETE TALİBİM”

Belediyelerin faaliyetlerinin yaklaşık %70 i Teknikbelediyecilik ve İmarla ilgili olduğuna dikkat çeken Sezal, “Geriye kalanyaklaşık %30 u sosyal belediyecilik ve diğer faaliyetlerle ilgilidir.15 yıldırİmar konularının fiilen içerisinde bulunduğumdan İmar sorunlarını yakinenbilmekteyim. 408.000 nüfusuyla metropol ilçemiz Onikişubat (Dulkadiroğlu228.000) Türkiye’de nüfusu 32 ilden büyüktür. Bu 408.000 kişiye hizmetetalibim. Peygamber efendimiz s.a.v insanların en hayırlısı, insanlara hizmetedendir buyurmaktadır. Biz göreve hizmet için talibiz. İnsanların hayırlısıolmaya talibiz. Biz önce Allah rızası için sonrada halkımızın rızası vememnuniyeti için çalışıyoruz. Allah’ın razı olduğu kişiden kulları da razıolur” dedi

“HİZMET ÇITASINIYÜKSEKLERE ÇIKARMAK İSTİYORUM”

Dava arkadaşlarının, önceki dönemlerde belediye başkanlarının,bu dönemde büyükşehir belediye başkanının ve ilçe belediye başkanlarının güzelhizmetlere imza attıklarını belirten, Sezal şu şekilde konuştu: “Daha öncekihiçbir dönemde bu dönemdeki kadar büyük hizmetler yapılmamıştır. Bu şehre birçivi çakandan, taş üzerine taş koyandan Allah razı olsun denilmesi gerektiğigörüşündeyim. AK Parti hizmet standardını çok yükseltmiştir. Yol, kanalizasyon,içme suyu gibi altyapı hizmetleri artık standart olmuştur ve vatandaşımızıartık memnun edememektedir. Hizmet çıtasını daha yükseklere, bayrağı dahayükseklere çıkarmak istiyorum.

“BİRÇOK MAHALLEMİZDEDÖNÜŞÜM GEREKMEKTEDİR”

Birinci derece deprem bölgesinde bulunduğumuzu hatırlatanSezal, şehrimizin her an beklenen ve yaklaşan deprem afetine hazırlıklı olmasıiçin riskli binaların hızla dönüşmesi hayati önem arzetmektedir.2000 yılındansonra mevzuata uygun yapılar depreme dayanıklıdır. Bundan önce yapılan yapılarriskli binalardır. Kentsel dönüşümde bazı mahallelerimizi mecliste kentseldönüşüm alanı ilan etmemize rağmen istenilen yol kat edilememiştir. Fatihmahallesinde, Mağralı mahallesinde, Serintepe mahallesi gibi birçokmahallemizde dönüşüm gerekmektedir.  Bukonuda yoğun gayret gösterilmesi gerekmektedir. Belediyelerimiz sınırlı biralanda örnek bir kentsel dönüşüm uygulayarak özel sektöre örnek oluşturmalıdır.İmarla ilgili çalışmalar yaparak, sanayicimize, müteahhidimize ve bütün meslekgruplarına uygun arsalar oluşturmak düşüncesindeyim” diye konuştu.

“BELEDİYE BAŞKANIYÖNETİCİDİR”

 5393 sayılı belediyekanunun 14.maddesinde bulunan Belediyelerin görevlerini hakkıyla yapmak içinadayım diyen Sezal, Ekonomi ve ticaretin geliştirilmesi hizmetleri ve gençlikve spor hizmetlerine daha ağırlık verilmesi görüşündeyim. İlçemizin var olanturizm potansiyelini azami seviyeye çıkarmamız gerekmektedir. Şehrimizi veilçemizi ülkemizde ve dünyada marka şehir yapmaya çalışacağız. Ulaşımdabaşlanılan projeleri bitirmek, başlanmayanlara başlayacağız. Donatı alanı olanparklarımızın sayısını, niteliğini ve büyüklüğünü artıracağız. Fatih sultanMehmet han hüner şehir inşa etmektir. Asıl hüner insanları mutlu etmektir demiştir.İlçemizi insanların mutlu olduğu daha yaşanabilir hale getirmeliyiz. Belediyebaşkanı yöneticidir. Parayı ve insanı iyi yönetmelidir. Hayırseverleri teşvikletesisler yaptırmak lazımdır. Birçok vatandaşımız taziye evi, camii yaptırmakiçin belediyelerimizden arsa istemektedirler. Bunlara yardımcı olunmasıgerekir” açıklamaları ile sözlerini tamamladı.

HABER: YAŞAR ERİKLİ 

 

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2018, 11:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15