GÖRME ENGELLİLERE TRAFİK EĞİTİMİ

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile İL Emniyet Müdürlüğü işbirliği içerisinde gerçekleştirilen programda görme engelli öğrencilere trafik eğitimi verildi.

GÖRME ENGELLİLERE TRAFİK EĞİTİMİ

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Engelliler ŞubeMüdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğüarasında imzalanan ‘Engelsiz Güvenel’ projesi kapsamında Ertuğrul Gazi GörmeEngelliler Okulu’nda gerçekleştirilen programda trafik konusu ele alındı.

Toplum Destekli Polisler ve Trafik Şube Müdürlüğüpolislerinin de katıldığı programda görme engelli öğrencilere güvenlikkonusunda ve trafik konusunda bilgiler aktarılarak trafikte göremediklerimiziduyarak kurallara uyma bilgileri anlatıldı.

Okul Müdürü Yusuf Daş yaptığı açıklamada: “Her yıl olduğugibi bu yıl da yanımızda olan ve bizleri yalnız bırakmayan KahramanmaraşBüyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum” dedi.

Programda kısa bir konuşma yapan Kahramanmaraş BüyükşehirBelediyesi Engelleri Şube Müdürü Mehmet Fatih Akşam: “Biz Engelliler ŞubeMüdürlüğü olarak 2014 yılında Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih MehmetErkoç’un talimatları ile kurulduk ve bütün engelli gruplara hizmet veren birşube müdürlüğüyüz.  Kurulduğumuz gündenbu yana zaman zaman sizlerle bir araya gelerek çeşitli etkinlikler yapıyoruz.Eğitici programların yanı sıra çeşitli meslek edindirme kursları, geziler,eğlenceler, seminerler ve çeşitli programlarla sizlere hizmet veriyoruz. 7-14Ocak Beyaz Baston Dünya Görme Engelliler Haftası dolayısıyla çeşitlietkinlikler düzenliyoruz. Bugün de sizlerle dışarıda bir yürüyüş etkinliğidüzenlemeyi programlamıştık ama havaların aşırı soğuk olmasından dolayı sizleriüşütmemek adına bu salonda gerçekleştiriyoruz. Polis amcalarınız burada sizleregüvenlik ve trafik konularında bilgiler aktaracaklar. Programımızın sonundaBüyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç’un sizlere gönderdiği çeşitlihediyelerimizin dağıtımı olacaktır. Hepinize mutlu ve güzel günler diliyorum” diyekonuştu.

Programda Toplum Destekli Şube’den Polis Memuru MustafaÇot, Trafik Şube’den Polis Memuru Cengiz Kurt’un katıldığı programdaöğrencilere güvenlik ve trafik konularında bilgiler aktarıldı.

Programınsonunda öğrencilere çeşitli hediyeler verilerek günleri kutlandı. 

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 17:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15