GÜNGÖR'E ÖVGÜ DOLU SÖZLER!

AK Parti'nin Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayrettin Güngör'ün isminin açıklanmasının ardından Güngör ismi sosyal medyada yankı yaptı. Vatandaşlar Güngör'e övgüler yağdırdı.

GÜNGÖR'E ÖVGÜ DOLU SÖZLER!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Partisinin aday tanıtımtoplantısında ilk olarak 40 il için belediye başkan adaylarını açıklamıştı.Kahramanmaraş'ta ise mevcut başkan Fatih Mehmet Erkoç'un yerine KahramanmaraşBüyükşehir Belediye Başkanlığı için Hayrettin Güngör aday gösterildi.

Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreterliği göreviniyapan Hayrettin Güngör'ün aday gösterilmesinin ardından Güngör ismi sosyalmedyada yankı yaptı. Bir çok kişi, ''Cumhurbaşkanımız kendi ekibinden HayrettinGüngör'ü Kahramanmaraş'a emanet etti. Belediyeciliğin kitabını yazmış birisiolarak Kahramanmaraş'a büyük hizmetler yapacaktır'' gibi yorumlar yapılıyor.

HAYRETTİN GÜNGÖRKİMDİR?

Hayrettin Güngör, 1965 yılında Kahramanmaraş’ın Göksunilçesinde doğmuştur. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesiİşletme Bölümünden 1987 yılında mezun oldu. Polis Akademisi “Özel EğitimBölümüne” bir süre devam etti. Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü KamuYönetimi Yüksek Lisans Programı’nı tamamlayarak “kamu yönetimi uzmanı” unvanınıaldı. Kısa süre Mali Müşavirlik yaptı ve Türkiye Vakıflar Bankası’nda MaliAnalist olarak bir süre çalıştı. 1990 yılında stajyer kontrolör olarak görevebaşladığı İçişleri Bakanlığı’nda kontrolörlük, baş kontrolörlük gibi mesleğinbelirli aşamalarını tamamladı ve uygulamada İçişleri Bakanlığı Mahalli İdarelerKontrolörü olarak birçok belediye ve bağlı idarenin denetimi ve soruşturmasındabulundu. 2004 yılında getirildiği “İçişleri Bakanlığı Kontrolörler Başkanlığı”görevini 23.09.2008 tarihine kadar yürüttü. 23 Eylül 2008 tarihinden itibaren“Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreterliği” görevini üstlendi. İçişleriBakanlığı kontenjanından bir dönem (2006-2009) “Devlet Muhasebe StandartlarıKurulu Üyesi” olarak görev yaptı. Maliye Bakanlığı öncülüğünde yürütülen “KamuMali Yönetimi Projesi”nde çalıştı, bu kapsamda 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimive Kontrol Kanunu, Analitik Bütçe Sınıflandırması ve Tahakkuk Esaslı Muhasebesisteminin yerel yönetimlerde uygulanması çalışmalarını yürüttü ve ilgiliyönetmelikleri, üçüncül mevzuatı, yerel yönetimlerin yeniden yapılanmasıkapsamında İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliklerinihazırladı. Yerel yönetimlerde norm kadro standardı çalışmalarında görev aldı.Avrupa Birliği “mali kontrol” müktesebat başlığında Brüksel’de yapılan tanıtıcıtarama ve detaylı tarama toplantılarına İçişleri Bakanlığını temsilen katıldı.Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP)’nin yürüttüğü yerel yönetimreformunu destekleme projesi kapsamında; eğitim çalışmalarında yer aldı. “İlÖzel İdaresi Bütçe ve Muhasebe Sistemi” , “İl Özel İdaresi Mevzuatı” ve“Belediye Bütçesi Nasıl İzlenir?” isimli yayınlanmış üç kitabı,“Bütçe-Muhasebe”, “Personel”, “İhale”, “Yönetim ve Yerel Yönetim Mevzuatı ileUygulamaları” na ilişkin çok sayıda yayımlanmış makalesi bulunmaktadır. Kamukurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, dernek ve vakıfların düzenlediği ulusaldüzeyde çok sayıda eğitim seminerlerine çağrılı konuşmacı olarak katıldı.Ayrıca, birden çok uluslararası toplantıda konuşma ve sunum yaptı.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2018, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15