GÜVENÇ'TEN DEV SAĞLIK YATIRIMI MÜJDESİ

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü’nün 2018 Yılı Yatırım Programı çerçevesinde talep ettiği 12 projenin tamamının onaylandığının müjdesini verdi.

GÜVENÇ'TEN DEV SAĞLIK YATIRIMI MÜJDESİ

Gerek ülke gerekse de yerel siyasetinönemli isimlerinden biri olan TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK PartiKahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Kahramanmaraş’ın yatırımlarınıAnkara’da güçlü bir şekilde takip etmeye devam ediyor. Kahramanmaraş’a birçokyatırımın kazandırılmasında imzası olan Güvenç, son olarak ise Kahramanmaraş İlSağlık Müdürlüğü’nün 2018 Yılı Yatırım Programı çerçevesinde talep ettiği 12projeyi takip ediyordu. 12 projenin tamamının onaylanması noktasında yoğunmesai harcayan Güvenç, 31 milyon 200 bin TL değerindeki projelerin durumunugörüşmek üzere Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Hüseyinİnceöz’ü ziyaret etti. Oldukça verimli geçen ziyaretin ardından Güvenç,istediğini aldı ve Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü’nün 2018 Yılı YatırımProgramı çerçevesinde talep ettiği 12 projenin onaylanmasını sağladı.Projelerin bakanlık tarafından onaylanmasının ardından Kahramanmaraş İl SağlıkMüdürlüğü’ne ihale için izin verilirken, projelerin başlatılması için 3.5milyon TL’yi müdürlüğe gönderildi. 

 

“YATIRIMLARIMIZIN YAKIN TAKİPÇİSİYİZ”

Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü’nün2018 Yılı Yatırım Programı çerçevesinde talep ettiği 12 projenin onaylanmasısonrası açıklamalarda bulunan TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK PartiKahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, “AK Parti KahramanmaraşMilletvekilleri olarak şehrimizin yatırımlarını yakından takip etmeye devamediyoruz. Birçok projenin takipçisiyiz ama sağlık alanında hemşerilerimize dahaiyi hizmet vermek için çalışmalar yürütüyorduk. Bu kapsamda Kahramanmaraş İlSağlık Müdürlüğü’nün 2018 Yılı Yatırım Programı çerçevesinde 12 adet projebakanlığımızın takdirine sunulmuş ve onay bekliyordu. Projelerin hızlıcaonaylanması noktasında Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Hüseyinİnceöz’e bir ziyaret gerçekleştirdik. Kahramanmaraş’ın sağlığını bütünyönleriyle konuşurken, taleplerimizi de dile getirdik. Oldukça verimli birgörüşme gerçekleştirdik ve sonucunda isteğimizi aldık. Kahramanmaraş İl SağlıkMüdürlüğü’nün 2018 Yılı Yatırım Programı çerçevesinde talep ettiği 12 projenintamamı onaylandı. Projelerin ihale süreci yakında başlayacak,Kahramanmaraş’ımıza hayırlı ve uğurlu olsun. 12 projemizin hazırlanmasınısağlayan Sağlık Müdürümüze,  onaylanması ve bütçe ayrımınıgerçekleştirmede  bizlerden desteklerini esirgemeyen Sağlık Bakanımız SnFahrettin Koca ve 

Yatırımlardan sorumlu Genel MüdürHüseyin İnceöz’e şehrimize göstermiş oldukları öncelik ve ilgiden dolayı

ayrıca teşekkür etmek istiyorum” dedi.

 

 

İşte onaylanan 31 milyon 200 bin TLdeğerindeki 12 proje;

1- Onikişubat Necip Fazıl ŞehirHastanesi Bağımlılık, Danışma, Arındırma ve Rehabilitasyon Merkezi (Değeri 12milyon 500 bin TL)

2- 9 Hekimli Onikişubat Haydarbey ASM(Değeri 2 milyon 500 bin TL)

3- 9 Hekimli Boğaziçi ASM (Değeri 2milyon 500 bin TL)

4- Elbistan Esentepe 112 ASHİ (Değeri800 bin TL)

5- 9 Hekimli Dulkadiroğlu Yavuz SultanSelim ASM (Değeri 2 milyon 600 bin TL)

6- 3-4 Hekimli Göksun Ericek ASM (Değeri1 milyon 300 bin TL)

7- 1-2 Hekimli Elbistan Akbayır ASM(Değeri 1 milyon 200 bin TL)

8- 5 Hekimli Andırın Yeşilova ASM(Değeri 1 milyon 700 bin TL)

9- 5 Hekimli Türkoğlu Şekeroba ASM(Değeri 1 milyon 700 bin TL)

10- 5 Hekimli Türkoğlu Yeşilyöre ASM(Değeri 1 milyon 700 bin TL)

11- 5 Hekimli Türkoğlu Beyoğlu ASM(Değeri 1 milyon 700 bin TL)

12- 1 Hekimli Türkoğlu Büyükimalı ASM(Değeri 1 milyon TL)

 

 

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2018, 13:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15