HAKEMLER TAKDİK DEĞİŞTİRDİ

Türkiye Faal Futbol Hakem Ve Gözlemciler Derneği Kahramanmaraş Şube Başkanı Ali Karatutlu, yeni sistemin daha sağlıklı olacağına vurgu yaptı.

HAKEMLER TAKDİK DEĞİŞTİRDİ

Türkiye Faal futbol Hakem ve Gözlemciler DerneğiKahramanmaraş Şube Başkanı Ali Karatutlu yaptığı açıklamada; hakem ve gözlemciatamalarında ve maç raporlarıyla ilgili yeni bir sistem satın aldıklarını veyeni bir uygulamaya geçtiklerini bildirdi.

Şube Başkanı Ali Karatutlu yaptığı yazılı açıklamada, “Hakemve gözlemci atamalarında ve maç raporlarıyla ilgili yeni bir siste satınaldıklarını ve yeni bir uygulamaya geçtiklerini bildirdi. Şube Başkanı,sistemin detaylarından şöyle bahsetti; Türkiye Futbol Federasyonun kullandığı bu sistemin bir benzeri, Süperligdahil tüm profesyonel liglerde uygulanmaktadır. Kahramanmaraş İl Hakem Kurulu,TFFHGD yönetim kurulu ve ASKF arasında kullanılacak sistemin son derecemükemmel olduğunu ve artık İl hakem kurulunun maç atamalarında uyarıcı özelliğitaşıdığını belirtti. Örneğin bir hafta önceki maça çıkan hakemi aynı takımınmaçına atadığında sistem uyarı verecek. Maç tebliğleri de artık hakem vegözlemcilere SMS yoluyla gelecek. Son derece güvenli olan bu sisteme özel birşifre yoluyla girilebilecek. Hakemlerin tüm verileri sistemde toplanacak sezonsonu bu veriler İHK ye hakem değerlendirmelerinde yardımcı olacaktır. Busistemin en önemli özelliklerin biri de, maç raporlarının artık cep telefonuveya bilgisayardan anında yazılabilme özelliği taşıması. ASKF verilen yetki ilemaç raporlarını sistemden anında görebilecek ve yıllardır yaşanan maçraporlarının geç kalması ve raporların kayıp olma ihtimalleri de ortadan kalmışolacak. Böylece ASKF girilen maç raporlarıyla sonucu tescil edebilecek. Hayırlıolsun diliyoruz” ifadelerini kullandı. (HABER:İLKER YİYEN)

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2018, 10:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15