HAKEMLER VE GÖZLEMCİLER SINAVDA TERLEDİ

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu'nun profesyonel liglerde görev yapan Kahramanmaraşlı klasman hakemlerine yönelik düzenlediği 'Atletik Test Sınavı Osmaniye Tosyalı Arena Spor Salonu'da yapıldı.

HAKEMLER VE GÖZLEMCİLER SINAVDA TERLEDİ

Yeni sezonda sadece kulüpler değil, hakem ve gözlemcilerdehazırlanıyor. 2018-19 futbol sezonu Devre arası profesyonel liglerde, BölgeselAmatör Ligde düdük çalacak hakemlerimiz ile gözlemcilerimiz Osmaniye’ desınavdan geçtiler.

2018 - 2019 Futbol sezonu Sezon açılışı ve Atletik Testiçin Osmaniye’ye giden Hakemler birbirleri ile kıyasıya yarıştılar. 9 farklışehirden katılım sağlanan atletik test eğitiminin ilkinden geçenlere maçlarıyönetmeye hak kazanırken Testlerden geçemeyenler ise ikinci ve üçüncü eğitimleribekledi.

HAKEMLER ATLETİKTESTEN GEÇTİ

Futbol hakemleri her sezon öncesinde lig maçlarında görevalabilmeleri için atletik testlerde belirlenen barajı geçmeleri gerekiyor.Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu'nun profesyonel liglerde görevyapan klasman hakemlerine yönelik düzenlediği 'Atletik Test Sınavı yapıldı.

Osmaniye Tosyalı Arena Spor Salonu'da düzenlenen sporetkinliğine Mersin, Adana, Hatay, Osmaniye, Gaziantep, Kahramanmaraş veKilis'ten 117 hakem katıldı. Ulusal ve bölgesel hakem ve yardımcı hakemlerinkatıldığı test sınavında başarılı olanların, liglerde görev alabileceği ifadeedildi. İlimiz hakemlerinden (Kahramanmaraş) 13 kişi sınava tabi tutulurken Adana20, Osmaniye 8,  Gaziantep 18, Kilis 2,Hatay 24 Karaman 3, Mersin 33 katılım sağlayan klasman hakemler atletiksınavına tabi tutuldular. (HABER: İLKERYİYEN)

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 10:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15