Hal kavşağında yoğunluk!

Kahramanmaraş'ın trafiğini rahatlatmak adına yapımına başlanan Hal Kavşağında ki trafik sorunu bu hafta sonu vatandaşları çileden çıkarttı. 

Hal kavşağında yoğunluk!

Yoğunluk Üst Seviyede

Karayolları tarafından yapımına başlanan ancak ödenek yokluğu nedeniyle yapımına ara verilen ve kısa süre önce yeninden yapımına başlanan hal kavşağında, bu hafta sonu trafik yoğunluğu üst seviyeye ulaştı. AVM'den petrole giden yolun kapatılması ve akımların tek gidiş yönünün hal kavşağı olması ise AVM'den çıkan araçlarla, Kayseri yolundaki yoğunluğu bir araya getirdi. O yoğunluğa girmek istemeyen sürücülerin AVM yanında bulunan toprak yoldan ilerlemesi ve kaldırımdan yola inmesi trafikte tehlikeye yol açtı.

Trafik Sürekli Müdahale Ediyor

Kahramanmaraş'ın batıya giden tek çevre yolu olması ve şehirler arası geçiş güzergahı olarak da kullanılan yolda, hafta sonu yapılan ihbarlar sonucunda polis ekipleri de akımlara müdahale ederek, geçişlerin toprak yoldan yapılmasını ve sürücülerin kaldırımdan iniş yapmasını engelledi. Trafik ekiplerinin gün içerisinde sık sık müdahale etmesine rağmen araç yoğunluğunun hafta sonu nedeniyle üst seviyeye ulaşması vatandaşlara zor anlar yaşattı. 2017 yılının Aralık ayında yapımına başlanılan ve bir türlü bitmek bilmeyen hal kavşağının ne zaman biteceği ise merak konusu oldu.

HABER-FOTO: ÖMER FARUK SALMAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15