Haşlanmış nohut satarak 3 katlı ev yaptırdı, 6 çocuk büyüttü

Osman Beyitler: "İşimi severek yapıyorum"

  Haşlanmış nohut satarak 3 katlı ev yaptırdı, 6 çocuk büyüttü

 Kahramanmaraş’tahaşlanmış nohut satarak geçimini sağlayan 70 yaşındaki Osman Beyitler, 25yıldır yaptığı iş sayesinde 3 katlı ev yaptırarak 6 çocuk büyüttü.  

  Onikişubat ilçesiSaçaklı Zade Mahallesi’nde yaşayan Beyitler, sabahın erken saatlerinde sudabeklettiği nohutları haşlayarak işine başlıyor. Ortalama 10 kilogram haşlanmışnohudu büyük bir kazana koyan Beyitler, seyyar tekerlekli aracıyla satışaçıkıyor.

  Özellikle okulönlerinde sattığı nohutları ise çocuklar çok beğeniyor. Nohutları isteğe görehazırlayıp külah halinde 50 kuruştan satan Osman Beyitler, 25 yıldır yaptığı buiş sayesinde 3 katlı ev yaptırdığını söyledi.

  İşini severekyaptığını söyleyen Osman Beyitler, “Ben 25 yıldır haşlanmış tuzlu ve biberlinohut satışı yapıyorum. Benim başka bir işim ve gelirim yok. Bu iş ile 6çocuğumu büyütüp 3 tanesini evlendirdim ve 3 katlı ev yaptırdım. Hepsini nohutsatarak yaptım. Yaz mevsiminde sabit pazarlara gidiyorum ve 3 ay buralardasatış yapıyorum. Diğer 9 ay ise özellikle okul önleri ve stadyum çevrelerindenohutlarımı satıyorum. Yaptığım işi seviyorum” diye konuştu.


  Nohutların lezzetliolduğunu söyleyen lise öğrencisi Mehmet Serhat Çalış, “Çocukluğumuzdan beri herzaman Osman amcadan alışveriş yapıyoruz. Paramız olmasa dahi bize yardımcı olurve nohut verir. Nohutları da çok lezzetli istediğiniz şekilde ayarlayıpveriyor” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 14:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15