Hastanelerin Otopark Sorunu

Kahramanmaraş'ta bir çok hastanenin otopark sorunu bulunmasından dolayı vatandaşlar mağdur oluyor.

Hastanelerin Otopark Sorunu

Kahramanmaraş'ta şehir merkezinde bir çok özel hastane bulunuyor. Ancak hiç birinin hastaneye ait yeterli kapasitede hastaları ve hastane personellerinin araçlarını alacak şekilde bir otoparkı bulunmuyor. Ara sokaklarda veya ana caddede bulunan hastanelerin önüne yapılan araç parkları ise trafiği olumsuz etkiliyor.

''YETERSİZ KALIYOR''

Devlet hastaneleri içerisinde Necip Fazıl Şehir Hastanesi ve Yörükselim Devlet Hastanesinin otoparkı bulunurken, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinin otoparkı yetersiz kalıyor. Özel hastaneler içerisinde ise yine otoparkı bulunan hastaneler olsa da, hastane kapasitesi kadar geniş otopark yapılmaması park sorununu beraberinde getiriyor. Şehir merkezinde bulunan özel hastanelerin, acil girişi ve poliklinik girişinin aynı kapıdan veya yan yana olması da, araç parklarının hemen kapı önüne yapılmak istenmesine yol açıyor.

''TRAFİĞİN İÇİNDEN ÇIKILMIYOR''

Otopark kültürünün en zayıf olduğu illerden birisi olan Kahramanmaraş'ta, insanlar hemen hastanenin önüne park etmek isteyince, yoğunluk olan dönemlerde trafiğin içinden çıkılmıyor. Hastanelerin bulunduğu sokakta tek şerit parka müsaade edilirken, yolun iki kenar kısmına da araç park edilmesi trafiği kilitliyor. Gün içerisinde trafik polislerinin sık sık yaptığı müdahalelerle trafik açılırken, polislerin bölgeden ayrılmasının ardından arkadan gelen vatandaşların yeniden boş kalan yere hatalı park yapması nedeniyle trafiğin içinden çıkılamıyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2019, 09:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15