Havalimanına yeni seferler gelecek mi?

Kahramanmaraş'ta eski havaalanı pisti genişletilerek, yeni terminal binası yapılmıştı. Ancak sefer sayısı ve saatlerinde ciddi bir değişiklik olmaması vatandaşları hayal kırıklığına uğrattı.

Havalimanına yeni seferler gelecek mi?

Kahramanmaraş'ta yeni yapılan havalimanı ilk uçuşu Ocak ayının son haftasına yapılmıştı. Yeni terminalden ilk yolcular o hafta uğurlanırken, vatandaşlarında beklentileri büyüktü. Eskiyen terminal binasının yenilenmesi ve pistin büyütülmesinin yanı sıra vatandaşlar sefer sayılarının da arttırılmasını, yurt içinde aktarmalı olarak gidilen illere tek sefer ayarlanmasını bekliyordu. Yıllık 2 milyon yolcu kapasiteli 22 bin 330 metrekare büyüklüğündeki terminal binası özgün mimarisiyle de dikkat çekerken, yaklaşık 5 aydır hizmet veren havalimanından vatandaşların beklentilerinin daha fazla olduğu görüldü.

''Talep yetkililere iletildi''

Öte yandan gündeme gelen konulardan biriside Kahramanmaraş- İzmir uçuşu başlayacak mı? sorusu oldu. Alınan bilgilere göre, Sunexpres yetkililerine Kahramanmaraş- İzmir seferinin başlaması için istekte bulunulduğu ve Kahramanmaraş’a gelen yetkililerin, İzmir-Kahramanmaraş seferi konusunu yönetime götürecekleri, değerlendirecekleri öğrenildi. Vatandaşlar yetkililerden bu konuların acilen takip edilerek Antalya ve İzmir seferlerinin başlatılmasını bekliyor.

HABER: ÖMER FARUK SALMAN

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2019, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15