Hayrettin Güngör, ''Herkesin Belediye Başkanı olacağım''

Hayrettin Güngör, ''Herkesin Belediye Başkanı olacağım''

31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Hayrettin Güngör, parti binasında vatandaşlarla bir araya gelerek teşekkür etti.

Kahramanmaraş'ta Cumhur İttifakının adayı olan Hayrettin Güngör, 421 bin 62 oy alarak Büyükşehir  Belediye başkanı seçildi. Güngör, kesin sonuçların açıklanmasının ardından parti binasında vatandaşlarla bir araya geldi. 4 aylık seçim kampanyası boyunca kendisini destekleyen herkese teşekkür eden Güngör, vatandaşlarla tek tek tokalaştı.

Uzun bir seçim çalışması sonucunda bunu nihayetlendirerek, 31 Mart'ı geride bıraktık diyen Güngör, ''Ben burada bize destek veren hemşerilerimize yürekten teşekkür ediyorum. Bu demokrasinin bir gereğidir bu. Biz ekip ruhu içerisinde, teşkilatımız ve Cumhur İttifakının diğer paydaşı Milliyetçi Hareket Partisiyle birlikte öz verili bir çalışma yaptık. Her iki teşkilatımızı da yürekten kutluyorum'' dedi.

Demokrasinin gereği olarak, güzel bir çalışma olduğunu ifade eden Güngör şunları kaydetti;

''Bizim 11 ilçemiz ve Büyükşehrimiz vardı. Nurhak hariç hepsini Cumhur İttifakı adaylarıyla buluşturduk. Burada bir başarı varsa, bu başarı Afşin'in, Çağlayancerit'in, Elbistan'ın, Andırın'ın, Onikişubat'ın, Dulkadiroğlu'nun, Ekinözü'nün, Göksun'un, Türkoğlu'nun Pazarcık'ın başarısıdır. Bu başarı Türkiye'nin, Cumhur İttifakının başarısıdır. Önümüzde artık bir hizmet dönemi var. Biz şu an hemşerilerimizin 3'te 2'sinin oyunu aldık. Oy veren, vermeyen herkesin başkanı olacağız. Geçmişimizle bağımızı koparmayarak, geleceğimizi nasıl daha iyi inşa edebiliriz bunun gayreti içerisinde olacağız.''

Osmanlı Devletinin kurucusu Osman bey'e, Şeyh Edebali'nin “Ey Oğul'' nasihatini, kendi hayatında destur edindiğini belirten Güngör, ''Şehrimize neler katabiliriz, mevcutların üstüne neler koyabiliriz bunlara bakacağız ve adalet duygusundan ayrılmadan, hemşerilerimizin gönlünü kazanarak bir hizmet sürecimiz olacak. Seçim sürecinde de ifade ettiğim gibi ilçe belediyelerimizle en üst düzen bir koordinasyon içerisinde çalışacağız. Buna çok önem vereceğiz. Çünkü, bütün ilçelerimizin sorununu kendi sorunumuz olarak göreceğimizi ifade etmiştik. Bundan sonrada en üst düzen koordinasyon ve iş birliği içerisinde çalışacağız. Bu süreçte bize destek veren herkese teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

Ömer Faruk Salman

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15