HEDEFTEN SAPMAK YOK YOLA DEVAM

Kahramanmaraş 1. Amatör Ligde mücadele eden Kümbetspor’un hedefi Play-off’larda mücadele etmek için saba sarf ediyor.

HEDEFTEN SAPMAK YOK YOLA DEVAM

Hafta sonu Batıpark Futbol sahasında Rakibi KahramamaraşGençlerbirliğispor’u 2-3 mağlup etmeyi başaran Kümbetspor’da rota Play-offlaraçevrildi. Kahramanmaraş 1. Amatör Ligde mücadele eden Kümbetspor oynamış olduğufutbol ile adeta göz doldurmaya devam ediyor. Büyükler Ligi 1. Amatör Kümetakımlarından Kümbetspor Başkanı Hasan Tandoğru, “Futbol her zaman iniş çıkışhep olur ama biz iniş hakkımızı tamamladık. İkinci dönemin hepimize sağlıkmutluluk ve başarı getirmesini diliyorum” dedi.

“ÇITAYIYÜKSELTTİK”

Sezona iyi bir başlangıç yapıp son haftalarda galibiyetlekapatarak dikkatleri üzerine çeken Kümbetspor’da rota Play-off mücadeleleriolarak belirlendi. Ara transfer döneminde kadrosunu daha da güçlendirenKümbetsporun tek hedefinin Bölgesel Amatör Ligde Kahramanmaraş’ı temsil etmekolduğunu kaydeden Kulüp Başkanı Hasan Tandoğru, Kümbetsporun oynamış olduğu futbolile taraflı tarafsız her kesimin büyük beğenisini kazandığını kaydetti.  Tandoğru, ‘’Kümbetspor olarak 1. Amatör ligdegüçlü bir kadro ile yolumuza devam ediyoruz. Devre arasında yapmış olduğumuztransferler ile kadromuzu daha da güçlendirdik. 1. Amatör ligi şampiyon olaraktamamlayarak Kahramanmaraş’ı Bölgesel Amatör Ligde temsil etmek istiyoruz’’diye konuştu.

“KURUMSALLAŞMAYOLUNDA İLERLİYORUZ”

A takımın yanı sıra Altyapıya verdikleri önemi bir kezdaha vurgulayan ve bu yılki hedeflerinin A takımda Bölgesel Amatör Lig'eyükselmek olduğunu belirten Başkan Tandğru, “Bu yolda hızlı bir şekildeilerliyoruz. Hedefimiz amatör takımımızı Bölgesel Amatör Lig’e çıkarmak. Tabiana temelimiz yani hedefimiz Play-offlar. Bu doğrultuda Hedeflerimize adım adımilerliyoruz. Bu sene de amatör takımımız çok iyi gidiyor. Nasip olursa bu seneBölgesel Amatör Lig’e çıkmak istiyoruz. Çok güzel bir birlik ve beraberlikoluşturduk.  Büyük Kümbetspor içinistikrarlı yönetim, güçlü alt yapı, kurumsal yapılanma diyoruz. Bu BağlamdaŞeref Hocamız, Rahmi Hocamızla yolumuza devam ediyoruz. Bunun yanı sıraKahramanmaraş’ın Amatörünün sesi olan Kahramanmaraş’ta Bugün Gazetesi Yazıİşleri Müdürü İlker Yiyen de gizli transferlerimizden birisi. Kendisi bizimkurumsallaşma yolunda yazı işlerimizi takip etmekte. İnşallah birlik veberaberliğimiz hiç bozulmadan devam edecek” ifadelerine yer verdi.

 “TAKIMLAR KALICIDIR, EKİPLER GELİP GEÇİCİDİR”

Kümbetspor Kulübü Başkanı Hasan Tandoğru, Yeni yılda yenibir heyecanla Kümbetspor’umuz yeni bir döneme girdi. Güzel günlerimiz de kötügünlerimizde oldu. Bu sürece kimisi kısmet der kimisi başka şekilde tabir eder.Takımlar kalıcıdır, ekipler gelip geçicidir. Bu teknik ekip için de,futbolcular için de geçerli bir durum. Önemli olan Kümbetspor’u ayaktatutabilmek onu yaşatabilmektir” ifadelerini kullandı.

“GÜVENİMİZ TAM”

Başkan Tandoğru, takım oyuncularına olan güvenini şöyleaktardı: “Birinci dönemin son haftalarında yaşadığımız şanssızlıkları unutarakve bir kenara bırakarak devre arası transferlerimizle birlikte yani yeniekibimizle birlikte büyük bir şevkle, daha özverili bir şekilde ikinci yarıyabaşlamayı düşünüyoruz. Bu konuda sporcularıma çok güveniyorum.Futbolcularımıza, teknik ekibimiz ve yöneticilerimizin de güveni tam”dedi.

 “3 PUAN KAPATILMAYACAK BİR FARK DEĞİL”

Kümbetspor’un bulunduğu ligde yenemeyeceği hiçbir takımolmadığını ifade eden Başkan Tandoğru şu şekilde konuştu: “Ligde play-offoynama adına son birkaç hafta üzerimize çöken bu kara bulutları dağıtarak,ikinci dönemin ilk maçına senenin ilk maçıymış gibi başlayarak 3 puanı almasınıbildik. Üç puanlık sistemde aradaki farkın çok fazla olmadığının bilincindeyiz.Play-off potasındaki ekiplerle aramızda 3 puanlık fark var. Bu 3 puanlık fark kapanmayacakbir fark değildir. Takımımın bu grupta, bu ligde yenemeyeceği hiçbir takımınolmadığını hepimiz gördük, Kümbetspor artık bir ekol ve Kümbetspor artık hertakımın korkulu rüyası haline geldi. Zaman zaman arkadaşlarımızda bizdenkaynaklı eksiklikler de olmuştur, belki diyalog kopukluğu olmuştur. Ancak tümsorunları bir kenara bırakarak bu kulübün değer ve menfaatlerinin her şeyinüstünde olduğunu unutmayarak, ekibimden bu ekip ve takım ruhunu sahaya yansıtmanızıbekleyeceğiz” diye konuştu. (HABER VEFOTOĞRAF: İLKER YİYEN)

 

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2019, 09:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15