Hem’den Oryantiring Etkinliği

Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitimi Merkezi öğretmenleri ve idarecileri hayat boyu öğrenme kurumları mesleki çalışma programı kapsamında oryantiring lideri hacı veli kalmış liderliğinde oryantiring turnuvası düzenlendi.

Hem’den Oryantiring Etkinliği

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarından hizmete açılan Aliya İzzetbegoviç parkında yapılan Oryantiring etkinliğinde Turnuvada dereceye girenler madalya ile ödüllendirildi. Oryantiring, harita yardımı ile yön bulmayı içeren, zamana karşı yapılan bir spor. Farklı arazi koşullarında yapılabilse de, genellikle ormanlık arazide yapılması tercih edilmektedir. Çoğu ülkede federasyonlar halinde örgütlenmiştir ve belirli kurallar çerçevesinde gerçekleştirilir.

Onikişubat ilçe Milli Müdürlüğü, Suzan-Abdulhakim Bilgili Halk Eğitimi Müdürlüğü ve Oryantiring federasyonu Kahramanmaraş İl Temsilciliği Katkılarıyla halk eğitim merkezi Öğretmen Ve Personelleri Mesleki Seminer Çalışmasını kapsamındaki Oryantiring Etkinliğine Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen, Suzan ve Abduhakim Bilgili Hem Müdürü Mehmet Bülbül, Türkiye Oryantiring Federasyonu İl Temsilcisi Hacı Veli Kalmış ve Antrenör Hidayet Kalmış katılmıştır. Etkinlik heyecan yaratmış ve büyük ilgi gördü. (HABER: İLKER YİYEN)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15