HEMŞERİLERİNİ YALNIZ BIRAKMADI

Kahramanmaraş’ı her platformda temsil eden Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Mehmet Alaattin Nalcıoğlu, İstanbul’da düzenlenen Etnospor Kültür Festivaline katıldı. Türk Sporuna olan ilgisiyle bilinen Nalcıoğlu İstanbul’da da hemşerilerini yalnız bırakmadı. Kahramanmaraş’ın damga vurduğu etkinliklerde Güreşçi Şahin Hopur kendi alanında birinci çıktı.

HEMŞERİLERİNİ YALNIZ BIRAKMADI

Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından organize edilen vebu yıl ‘At Binenin Kılıç Kuşananın’ temasıyla 3’üncüsü düzenlenen Türk dünyası,Orta Asya ile Anadolu’ya özgü şenliklerin düzenlendiği festival İstanbul YeniKapı Meydanında başladı. Festivale Kahramanmaraş çıkarma yaptı.


Kahramanmaraş’tan yoğun katılımın olduğu festivaldehemşerilerini yalnız bırakmayan Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı MehmetAlaattin Nalcıoğlu, Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan ileMado Çadırını ziyaret etti. Çadırda dünyanın en ünlü dondurmasını tadan ErdoğanMado Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Atilla Kanbur ile bir süre sohbet etti.


MEMLEKETİMİZİ DAHA ÇOK TANITMALIYIZ

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile OnikişubatBelediyesi Çadırlarını da ziyaret eden AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili AdayAdayı Alaattin Nalcıoğlu; “Türk sporlarını geçmişten geleceğe taşımak çokönemli. Kültürümüzün gelecek nesillere aktarılması için bu tür festivalleri çokönemsiyorum. Bu festivallerin diğer bir amacı da şehirlerin tanıtımıdır.Dondurmamızın ünü Türkiye sınırlarını aşarak dünyaya yayıldı. Bunun yanındadiğer yöresel ürünlerimizi de aynı kararlılıkla tanıtmaya devam etmeliyiz.Şehrimiz hem gastronomi hem de kültür şehridir. Bunun üzerinde çok durmalıyız.Festivalde memleketimize ait Maraş Tarhanası, Firik, Ceviz, Fıstık EzmesiDöneri, Mayam Şerbeti gibi yöresel ürünleri ile içli köfte, mimbar, tirşik gibiMaraş Mutfağına has yemekler ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Bu ürünlerinsadece Kahramanmaraş’ta olduğunu anlatıyoruz. Bu leziz lezzetlerden tatmak içinKahramanmaraş’a gelmelerini istiyoruz.” Dedi.

 

İKİ DEVLETE BAŞKENTLİK YAPTIK

 

Kahramanmaraş’ın her yönünün görülmeye değer bir ilolduğuna da vurgu yapan Nacıloğlu, “Türkiye’nin en ünlü yazar, şair ve fikiradamlarını memleketimiz yetiştiriyor. Edebiyatın ve şiirin başkentidirç. Bununyanında doğası, tarihi, kaplıcaları, kayak merkezi, tarihi konakları, tarihiçarşıları, Eshab-I Kehf’i, kaleleri ve sayamadığımız birçok turizmmateryalleriyle her ile nasip olmayan zenginliğe sahibiz. Anadolu’da ikidevlete başkentlik yapmış il sayısı çok azdır. Kahramanmaraş tarihte hem GurgumKrallığına hem de Dulkadiroğlu Beyliğine başkentlik yapmıştır. Her zamanstratejik bir konumda yer almıştır. Bize düşen ise hemşerilerimizin desteği ilestratejik konumunu tekrar eskiye döndürmektir. Ben inanıyorum ki; yakın birgelecekte tanıtım organizeleriyle Kahramanmaraş ismini tüm dünyaya duyuracak. Böylecedeniz turizminin yerini alan eko ve kültür turizminden hak ettiği payı daalacaktır. Turizm gelişirse ilimizin esnafı da gelişir, halkı da gelişir, ilinkendisi de gelişir, ekonomisi de gelişir. Biz bu dinamikleri hayata geçirmekiçin tüm emeğimizi harcayacağız” dedi.

 

KUDÜS BİZİMDİR BİZİM KALACAK

 

ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in Başkenti ilan etme kararınışiddetle kınayan Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Mehmet AlaattinNalcıoğlu, 58 Filistinlinin Şehit, binlercesinin de yaralı olayların kabuledilemez olduğunu, tüm dünyanın bu işgale tepki göstermesi gerektiğinibelirtti. Nalcıoğlu; “Kudüs Müslümanlarındır, Müslümanların kalacak. Buna hiçkimse engel olamayacak.” Dedi.

Nalcıoğlu son olarak ise tüm hemşerilerinin mübarekRamazan Ayını kutladı.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2018, 10:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner19

banner34

banner37