'HERKES KENDİNE ÇEKİ DÜZEN VERMELİ'

Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı ve TFF Amatör Kurul Üyesi Ergün Önal, son günlerde amatör maçlarda yaşanan ve ülke genelinde maçların ertelenmesine neden olan şiddet olayları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

'HERKES KENDİNE ÇEKİ DÜZEN VERMELİ'

Son haftalarda amatör maçlar öncesinde, maç sırasında vesonrasında yaşanan şiddet olaylarının kendilerini üzdüğünü söyleyen Önal, buolayların önüne geçilmesi için herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğinivurguladı.

Başkan Önal, Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri olaraksporda şiddet ve yaşanan olayların son bulması için geniş katılımlı birsempozyum düzenleyeceklerini belirterek, ‘’Federasyon olarak amatör sporkulüpleri olarak İstanbul’da yaşanan bir olaydan dolayı, daha doğrusu bardağıtaşıran son damlaydı. Bundan dolayı bu hafta bütün amatör maçlarımızı yaşananolayları protesto etmek amacıyla oynamıyoruz. İnşallah devamı gelmez buolaylarda son olur. Özelliklede Kahramanmaraş ilimizde sporu sevendostlarımızla birlikte ilerleyen günlerde sporda şiddet yasasıyla ve olaylarlailgili geniş katılımlı sempozyum düzenlemeyi düşünüyoruz. Bu konuda emniyetmüdürlüğümüzden, üniversitemizden ve sivil toplum kuruluşlarımızdan öneri veteklifler bekliyoruz. Bunları da düzenleyeceğimiz sempozyumdadeğerlendireceğiz.’’ dedi.

BUNUN TELAFİSİOLABİLİR Mİ?

Yaşanan üzücü olayların son bulması için öncelikleherkesin kendine çeki düzen vermesi gerektiğini söyleyen Önal, ‘’17 Yaşında birkardeşimiz hayatını kaybetti. Bunun telafisi olabilir mi? Dikkat çekmek içinbir hafta maçlar oynatılmayacak. Bu tür şiddet olaylarının önlenmesi için bucamianın içinde bulunan herkes; hakem, gözlemci, saha komiseri, yönetici,antrenör, futbolcu ve taraftarlar ben ne yapabilirim diye düşünmeli. ’’şeklinde konuştu.

“HAFTA SONUMAÇLARI İPTAL ETTİK”

Türkiye Futbol Federasyonu Amatör Kurulu, son haftalardaülke genelinde artan şiddet olaylarına tepki için bu hafta sonunda tüm yurtgenelinde amatör liglerdeki maçları iptal etti. Amatör Spor KulüpleriFederasyonu Başkanı Ergün Önal, “Sporda şiddet önlenmesi gereken bir sorun.Amatör Kurul kararına göre bu hafta sonunda ilimizde de amatör maçlaroynanmayacak. Şiddet sporda olmaması gereken bir konu. Ancak hem ilimizde hemde ülke genelinde maalesef birçok örnek yaşandı. En son İstanbul’da birtaraftarın bıçaklanarak hayatını kaybetmesi hepimizi derinden üzdü. TFF AmatörKurul, bu konuda 4-5-6 Ocak tarihlerinde oynanacak olan maçların yapılmamasıkararı aldı. Bu nedenle belirlenen tarihlerde oynanması gereken maçlar oynanmayacak.Sporda şiddetin olmadığı, dostluk, barış ve kardeşliğin hüküm sürdüğü dönemleryaşamayı umuyoruz. Yaşanan olayların da bu konudaki son örnekler olmasınıdiliyorum” dedi. Bu arada Kahramanmaraş’ta bu hafta sonunda 1. Amatör Küme, U19 Ligi 1. Küme ve U 17 Ligleri’nde oynanması gereken maçlar fikstürkaydırılarak gelecek hafta devam edecek. (HABER:İLKER YİYEN)

 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2019, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15