HIRSIZ İYİLİK YAPTI!

Kahramanmaraş'ta eşine az rastlanır bir olay meydana geldi. Çaldığı bozuk arabayı tamir ettiren hırsız, kısa sürede yakalanınca araç sahibine iyilik yaptı.

HIRSIZ İYİLİK YAPTI!

İlginç hırsızlıkolayı, Dulkadiroğlu ilçesi Menderes mahallesinde meydana geldi. Arızalı olduğuiçin 2 ay önce aracını bir adrese bırakan ve önceki gün bıraktığı adrestearacını bulamayan Mustafa Kamalak durumu polise haber verdi. Polis yaptığıçalışma sonrası hırsızı yakalarken, bozuk aracın hırsız tarafından tamirettirildiği, akü aldığı ve bakımlarının yapıldığı ortaya çıktı.

Alınan bilgiye göre, Olay Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğluilçesi Menderes Mahallesinde meydana geldi. Kahramanmaraşlı Mustafa Kamalakmaddi durumunun iyi olmaması nedeni ile aracını yaklaşık iki ay önce Menderesmahallesinde bir adrese bıraktı. Haftada bir aracını bıraktığı yeri kontrolettiğini belirten Kamalak, aracını geçtiğimiz gün yerinde bulamayınca polisehaber verdi.

Olay polis ekipleri tarafından kısa süre içerisindeaydınlatıldı. Yakalanan hırsızlık şüphelisinin park halinde arızalı aracı yenisatın aldığı akü ile çalıştırıp çaldığı, bakımını yaptırıp egzoz gibi yeniaksamlar takıp kullandığı ortaya çıktı. sayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık BüroAmirliği ekipleri tarafından yapılan araştırmada 46 AZ 408 plakalı araçBeyazıtlı mahallesinde fark edildi. Polis ekipleri dur ikazı çekti. Durdurulanaraçta Olayı gerçekleştiren Ramazan K. yakalandı. Araç ruhsatını polise ibrazedemeyen  şüpheli şahsın polise ''Uzunsüredir park halinde olan aracı kullanmak amacıyla bir adet akü satın alıp,araca takıp çalıştırarak günlük işlerimde kullandım. Amacım aracı bir müddetkullanıp sahibini tespit ettiğimde kendisine teslim etmekti. Pişmanım"dediği öğrenildi.

Çalıntı araç Asayiş Şube Müdürlüğünde sahibine teslimedilirken, araç sahibi polis ekiplerine teşekkür etti. Araç sahibi MustafaKamalak, ''Arızalı aracımı çalan şahıs tarafından akü ve egzoz takılmış, bakımıda yapılmış, daha ne olsun, teşekkür ediyorum'' dedi.

Ayrıca şüpheli şahsın park halindeki aracın koltuk altındagizli kontak anahtarını çalarak, aracı bu yolla çalıştırdığı da ortaya çıktı.Konuyla ilgili adlı soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

HABER-FOTO: ÖMER FARUK SALMAN

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 11:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15