HIRSIZLIĞA KARŞI BİLİNÇLENDİRME ÇALIŞMASI

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği tarafından vatandaşlara, hırsızlığa karşı bilinçlendirme çalışması yapılıyor.

HIRSIZLIĞA KARŞI BİLİNÇLENDİRME ÇALIŞMASI

İnşaatları ve kapalı-açık otoparkları ziyaret eden ToplumDestekli Polislik Şube Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık BüroAmirliği görevlilerince vatandaşlara mağduriyet yaşamamaları için almasıgereken önlemleri anlatıyor.


“İLİMİZ TÜİKVERİLERİNE GÖRE GÜVENLİK AÇISINDAN 4. SIRADA YER ALIYOR”

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli PolislikŞube Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü olarak inşaatlarımızı ziyaret ederekburada alınması gereken güvenlik tedbirlerini anlatıyoruz diyen Toplum DestekliPolislik Şube Müdürlüğü’nde Komiser Mustafa İnce, “ İlimiz TÜİK verilerine göregüvenlik açısından 4. Sırada yer alıyor. Açıktan hırsızlık olaraknitelendirdiğimiz bu hırsızlık olayları ilimizde çok fazla yaşanmamaktadır.Yaşandığı zaman asayiş şube müdürlüğümüz tarafından çok sıkı çalışmalarlafailler bulunmakta ve adalete teslim edilmektedir. Biz bu olayların yaşanmamasıiçin inşaat sahiplerini ve inşaatta bekçilik yapan görevlileri uyarıyoruz.Burada kendilerinden istediğimiz inşaat sahiplerinin imkânlar ölçüsünde inşaatıgörebilecek kamera sistemlerinin oluşturulması ve çalışır durumdabırakılmasıdır. İnşaat alanının yeteri derecede aydınlatılması, inşaattabekçilik yapan görevlilerin duyarlı olması ve en önemlisi de en ufak şüphelidurumlarda 155 Polis İmdat Hattının aranması ve bizim de gelip olayıirdelememizdir. Bu maksatla çalışmalarımız devam edecek. Hafta içerisindesürekli olarak inşaatları ve inşaatlardaki görevlileri ziyaret edeceğiz”açıklamalarında bulundu.


“VATANDAŞLARIMIZIN155’İ ARAMALARINI İSTİYORUZ”

Araçtan oto içerisindeki hırsızlıklarla ilgilide bilgilerveren İnce,  “İlimizde çok sıkyaşanmamakla birlikte zaman zaman olaylar cereyan etmektedir. Tabi buradavatandaşlardan beklediklerimiz araç içerisinde özel ve değerli eşyalarınıbırakmamalarıdır. Bu durum bu işi yapacak kişilere fırsat doğuruyor. Araçtankısa süreli olarak ayrılsa bile aracın kapılarının kontrol edilmesi gerekiyor.Anahtar aracın üzerinde bırakılmaması gerekiyor. Camların tamamen kapatılmasıçok önemlidir. Hafta içerisinde otoparkları da ziyaret edeceğiz. Bu yönden deçalışmalarımız devam edecek. Vatandaşlarımızın 155’i aramalarını istiyoruz”ifadelerini kullanarak sözlerine son verdi.

HABER-FOTO: MERTPOLAT

 

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2018, 10:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15