Hız limiti 82 oldu!

Gazetemizin daha önce ''Bizde Neden 70?'' başlığı ile gündeme getirdiği çevre yolu hız limitlerinde düzenleme yapıldı. Kahramanmaraş'ta çevre yolu hız limiti otomobiller için 70'ten, 82'ye çıkarıldı.

Hız limiti 82 oldu!

Kahramanmaraş’ın maksimum hız limiti 82 km olunca, Güney Çevre yolunda bir sürücü 82 kilometrenin yüzde 10-30 arasında geçmesi durumunda 235 TL, yüzde 30-50 arasında geçmesi durumunda 488 TL, yüzde 50’den fazlasında ise bin 2 TL ceza ödeyecek. Artan ceza fiyatlarına karşı hız limitlerinin de artması vatandaşları sevindirdi.

UYGULAMA BUGÜN BAŞLADI

Cezalarda yüzde 200’e varan artışların ardından gözler çevre yollarındaki hız limitlerine çevrilmişti. Komşu Gaziantep’in neredeyse ortasından geçen çevre yolunda maksimum hız limiti 82 km iken, Kahramanmaraş’ta 70 km olması sürücülerin cebine yansıyordu. Çevre yolunda 106 km hızla giden bir sürücü bin 2 TL trafik cezası ödemek zorunda kalıyordu. Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından alınan karar ile Kahramanmaraş'ta da çevre yolu hız limiti bugün itibariyle 82'ye çıkarıldı.

YOL STANDARTLARI YÜKSELDİ

Kahramanmaraş’ta yolların standartlarının yükselmesi rağmen hız limitleri aynı kalmıştı. Yıllardır 70 kilometre olan güney çevre yollarındaki hız limiti, cezaların artmasıyla tekrar gündeme gelmişti. Özellikle acelesi olan sürücülerin kabusu haline gelen çevre yolunda hız limiti sürücülerin cebine yansıyordu. Anıt Kavşağından Kılavuzlu köprüsüne kadar, Anıt Kavşağından Aksu Köprüsüne kadar, Anıt Kavşağından Kapıçam’a kadar olan ve sık kullanılan güzergahta artık hız limiti otomobiller için 82 oldu.

HABER: ÖMER FARUK SALMAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15